У Кропивницькому для військових та їх сімей відкрили "Простір Хоробрих"

У Кропивницькому відкрили громадський хаб для роботи з військовими та їхніми родинами. Назвали його "Простір Хоробрих". На базі хабу працюватиме терапевтична кімната для дітей та соціальна кав'ярня. Тут влаштовуватимуть освітні заходи, навчання для ветеранів, проводитимуть арттерапію.

Про це Суспільному розповіла виконавча директорка благодійного фонду "Полк Святослава Хороброго" Яна Пшеніцина.

Дитячу кімнату облаштували за підтримки благодійного фонду "Мрія". Тут працюватимуть з дітьми захисників, надаватимуть їм психологічну допомогу з елементами арттерапії та влаштовуватимуть різноманітні активності.

"Коли нам озвучили, що є така ідея створити кімнату, ми сказали – зробімо це якісно. Наш фонд працює уже понад півтора року. Ми займаємось допомогою і підтримкою родин полеглих захисників, зниклих безвісти і полонених. Таку місію ми взяли на себе після того, як з російського полону повернулася засновниця нашого фонду Тайра", – розповіла директорка благодійного фонду Українська фундація "Мрія" Тетяна Комлик.
Дитяча кімната у "Просторі Хоробрих".

Керівниця громадського хабу Валентина Пастухова у вересні 2022 року втратила на війні чоловіка. На думку жінки, такий простір у Кропивницькому необхідний для сімей загиблих захисників.

Я дуже хотіла таку кімнату, де мами зможуть залишати своїх діток, де для них влаштовуватимуть різні активності – майстеркласи, перегляди фільмів. Гірку з гойдалкою нам передали хлопці з третього полку. Моя дитина в садочку може сказати – мама, а чого її забирає тато, а мене ні. Я думаю, що тут діти, які втратили на війні свого батька, будуть відчувати себе набагато комфортніше і їм буде набагато легше спільну мову".

За інформацією Яни Пшеніциної, у громадському хабі також надаватимуть психологічну та юридичну підтримку ветеранам війни, влаштовуватимуть для них навчання. Організовуватимуть освітні заходи та заняття з арттерапії. Щоб працювати з глиною, закупили гончарне коло.

"У партнерстві з місцевим виробником FPV-дронів ми також відкриваємо дронарню. Вона більше розрахована на цивільне населення, щоб кожен охочий міг прийти і спробувати на спеціальних симуляторах створити безпілотник. Можливо надалі ця людина захоче піти служити в якусь БПЛА бригаду. Сюди можуть прийти підлітки, ми вважаємо, що це професія майбутнього".
На базі "Простору Хоробрих" працюватиме перша в місті соціальна кав’ярня.

На базі "Простору Хоробрих" працюватиме перша в місті соціальна кав’ярня "Кава хоробрих" з крамницею волонтерських та крафтових виробів. 80% прибутку від їх роботи направлятимуть на підтримку Збройних Сил України.

"Чому "Простір Хоробрих", тому що у нас благодійний фонд "Полк Святослава Хороброго". Ми спеціалізуємось на тому, що купуємо нашим захисникам машини та дрони. Люди повинні розуміти, кому ми допомагаємо".

Такі громадські хаби треба відкривати, щоб об’єднувати волонтерську допомогу та підтримувати військових, вважає боєць Олександр.

"Хлопці перебувають на фронті у надважких умовах. Їм потрібно відчувати піклування про себе, тому що не у кожного, на жаль, є сім’ї. Перебуваючи на передовій це дуже важко зробити, тому що ти постійно в стресових умовах, в бою. Ти постійно не вдома, не у мирному житті. Тому це буде дуже дієва допомога".

Під час відкриття простору презентували фотовиставку "Нащадки героїв" за участі рідних загиблих захисників. Переглянути світлини тут можна протягом місяця. "Простір Хоробрих" працюватиме у Кропивницькому щодня за адресою: палац культури імені Компанійця (перший поверх), вулиця Віктора Чміленка, 53.