На чемпіонаті України з греплінгу та панкратіону у Кропивницькому змагаються пів тисячі спортсменів

У Кропивницькому відбувається чемпіонат України з греплінгу та панкратіону. Його учасниками стали пів тисячі юнаків та дівчат 10-13 років. Суспільне дізнавалось про перші результати.

Греплінг поєднує у собі техніку всіх видів боротьби, панкратіон – вид єдиноборств з елементами боротьби та кулачного бою.

Змагання розпочали хвилиною мовчання. Так вшанували пам’ять загиблих українських військових. Патріотична складова нині важлива у підготовці спортсменів, які представлятимуть країну на міжнародній арені, пояснила президентка федерації греплінгу України Анастасія Тукмачова.

"Багато спортсменів зараз боронять нашу країну, президент федерації Олександр Мандрик зараз у лавах ЗСУ".
Президентка федерації греплінгу України Анастасія Тукмачова.

Учасники чемпіонату представляють 18 регіонів. Найбільше представників – з Кіровоградщини, сказав президент обласної федерації панкратіону Тігран Хачатрян.

"Більше 500 спортсменів усього, більше сотні з яких – з нашої області".
Учасники чемпіонату представляють 18 регіонів.

Столицю на змаганнях з греплінгу представляють 20 спортсменів. Для більшості з них це перші всеукраїнські змагання, сказав заслужений тренер України Олександр Мхітарян.

"Але рівень непоганий у них. Те, що молодь займається спортом у таких важких умовах, це вже великий плюс, тому що наша молодь і спорт – це сила нашої нації, наше майбутнє".

За словами головного судді чемпіонату Павла Максимчука з Чернівців, спортсмени змагаються на чотирьох килимах, їх оцінюють 35 суддів.

"Рефері має право зупинити поєдинок, якщо він бачить загрозу спортсмену. Частіше помилки стаються у панкратіоні, бо він динамічніший. У греплінгу – більш спокійно".
Головний суддя чемпіонату Павло Максимчук.

У півфінальному поєдинку серед юнаків переміг Захар Баранов із Сум. Вибрав цей спорт, сказав, через батька.

"Мій тато – восьмиразовий чемпіон світу. Я на нього рівняюся, він – мій кумир, я також хочу стати чемпіоном світу".
Захар Баранов.

Змагання дівчат виграла Анна Капелюшна з міста Васильків Київської області. Зі слів чемпіонки, греплінгом й панкратіоном займається два роки.

"Вони розвивають самозахист, дають можливість розвивати себе".
Чемпіонка України Анна Капелюшна.

Змагання завершаться в суботу, 18 травня.