Засіють майже 600 гектарів розмінованих полів. Кіровоградщина передала аграріям Херсонщини насіння соняшника

Доповнено
Кіровоградщина передала аграріям Херсонщини насіння соняшника. Telegram Кіровоградської ОВА

Аграрії Кіровоградщини передали фермерським господарствам Херсонської області насіння соняшника. Його вистачить, щоб засіяти майже 600 гектарів розмінованих полів.

Про це Суспільному розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

Насіння вистачить, щоб посіяти майже 600 гектарів землі. Telegram Кіровоградської ОВА

Зі слів Валерії Фурманової, з проханням допомогти насінням соняшника звернулось керівництво Херсонської обласної військової адміністрації.

"Сапери оперативно розміновують поля і виявилось, що аграрії Херсонщини були не готові засівати їх у 2024 році. Тому, щоб отримати який-небудь прибуток, вони вирішили посіяти соняшник, бо на нього є ціна, рентабельність і його можна здати на різні переробні підприємства. Оскільки посівний матеріал потрібно замовляти, бо це гібридне насіння, то ми звернулися до аграріїв, які працюють у громадах Кіровоградщини. Кожен поділився своїми запасами і цього вистачить, щоб засіяти орієнтвоно 600 гектарів розмінованих полів".

Частину насіння соняшника херсонці забрали своїми силами. Решту їм довезли представники з Кіровоградщини.

"Насіння передали Калинівській громаді. Наша вимога була, щоб його отримали дрібні фермерські господарства. Щодо посівного матеріалу, то це наша перша співпраця з Херсонщиною".

Фермер Володимир Федченко з села Гаврилівка Бериславського району Херсонської області до повномасштабної війни обробляв майже 1400 гектарів землі. Сіяв пшеницю, рапс, кукурудзу та сою. Зі слів чоловіка, нині насіння йому не потрібне. Майже три роки він не засіває поля, бо село щодня обстрілюють російські військові і працювати неможливо.

"Частина техніки згоріла у Гаврилівці, два комбайни, трактор та чотири зерновози я встиг вивезти. У якому стані нині моє господарство, я не маю ніякої інформації, бо там щодня прильоти. Наразі я живу у Кривому Розі на Дніпропетровщині. Фермерством тут не займаюсь, бо не маю землі. Якщо є вільні земельні ділянки у вас на Кіровоградщині, які готовий взяти їх в оренду наступного року та переїхати до вас працювати".