Перейти до основного змісту

Англійська, французька, німецька, польська. Де в Кропивницькому можна безплатно вчити іноземні мови

Білл Томсон і учасники англійського розмовного клубу. Facebook/Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського

У Кропивницькому можна безоплатно вивчати іноземні мови. Для цього потрібно звернутися до освітньо-культурних центрів — обласних бібліотек, Гончаренко центру й товариства "Полонія". Там існують навчальні курси з програмою, планом занять і розмовні клуби. Заняття очні — з групою у приміщенні та онлайн. Де і яку мову можна вивчати — у матеріалі Суспільного.

Кіровоградська обласна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського

У бібліотеці імені Чижевського є можливість вивчати три мови. Заняття в різних форматах. Існують англійський і французький розмовні клуби та навчальні курси з англійської й німецької мов. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу документів іноземними мовами бібліотеки Лілія Яцкул.

Розмовні клуби ведуть носії мови — американець Білл Томсон і француз Домінік Брошер.

"На розмовних клубах мову скільки не вивчають, стільки вдосконалюють. На англійську в нас ходять багато людей, які ще навіть бояться говорити. Вони мають початковий рівень. Але для них важливо опинитися в цьому англомовному середовищі й перебороти мовний бар'єр. Навіть при мінімальних знаннях ми всім рекомендуємо ходити до Білла. Так само і з Домініком. Сюди ходять люди, які мають певні знання. Для них це практика говоріння".

Англійський клуб збирається у вівторок і четвер о 17:00. За словами Лілії Яцкул, цей час не змінюється сім років — відтоді, як Білл Томсон волонтерить у Кропивницькому. Спілкування триває годину, півтори або трохи більше.

Білл Томсон (ліворуч) і учасники мовного клубу готуються до Гелловіна. Facebook/Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського

Засідання англійського клубу. Facebook/Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського

З месьє Домініком можна зустрітися у п’ятницю о 14:30 (зазвичай французький клуб засідає до 16:00) і в суботу о 15:00 (тут можуть спілкуватися довше).

В обох клубах обмежень за віком для учасників немає.

Домінік Брошер (ліворуч) і учасники французького мовного клубу. Facebook/Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського

Засідання французького мовного клубу. Facebook/Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського

Курси з англійської й німецької мов ведуть Лілія Яцкул і її колега.

"Там ми не видаємо сертифікати. Це просто допомога людям, які хочуть вивчати мову. Ми не маємо строгої навчальної програми, а самі обираємо якусь тему. Але, чесно кажучи, ці групи вже укомплектовані. Люди записуються і вже стоять у черзі. Ми їх додаємо до групи, коли хтось вибув, або створюємо нову групу. Потрібно чекати вісім чи дев’ять місяців".

І розмовні клуби, і навчальні курси безоплатні. Єдина умова — наявність читацького квитка.

Анонси того, що набирають нові групи, а також теми клубів, можна дивитися на сайті, у Facebook і Telegram бібліотеки. Також можна телефонувати у відділ документів іноземними мовами — 067 144 88 28.

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва імені Євгена Маланюка

Тут діє клуб англійської мови. Він має назву "Speak up" і відбувається онлайн. Про це розповіла завідувачка відділу соціокультурної діяльності Тетяна Букач. Веде клуб американець Джеф Шліпер.

"Він кілька років тому часто відвідував Кропивницький, викладав англійську мову. Зараз щочетверга готує нам різні топіки. Усі охочі можуть приєднатися, попрактикуватися, послухати розповідь на якусь тему, поставити питання, тобто підтягнути саме розмовний рівень. Це абсолютно безкоштовно. Для цього не потрібно бути навіть користувачем бібліотеки. Вікових рамок немає".

Онлайн-зустрічі відбуваються на платформі програми Zoom щочетверга о 16:00. Посилання на Zoom незмінне. Щоб його дізнатися, можна зателефонувати Тетяні Букач за номером 095 471 27 67. Потім вона всіх охочих приєднує в групу в Viber. Там з’являться нагадування про клуб й анонси з темами.

Джеф Шліпер. Facebook/Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

Одна з тем, про які говорили кропивничани з Джефом Шліпером. Facebook/Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

Джеф Шліпер розповідав, як українських пілотів навчатимуть на літаках F-16 в штаті Аризона. Facebook/Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

Також бібліотека має сторінку в Facebook і канал в Telegram. Там теж розміщують інформацію про мовний клуб.

"Це чудова практика, бо Джеф розуміє українську. Тобто коли людина не може згадати англійське слово, а говорить українською, то він переважно розуміє, що мається на увазі. Також він дуже контактний, і якщо потрібна допомога, то він може підказати з перекладом документа чи іншого тексту англійською, тобто допоможе відредагувати".

Тетяна Букач нагадала, що в бібліотеці є і клуб з вивчення української мови "Промова". Засідання відбуваються двічі на місяць. Чіткого графіка там немає. Теж потрібно стежити за анонсами.

Кропивницький Гончаренко центр

У цьому освітньо-культурному просторі є можливість вивчати англійську й німецьку мови. І це саме навчальні курси, розповіла Суспільному координаторка Вікторія Талашкевич. Заняття проводять викладачі. Обидва курси розраховані на дорослих й дають початкові знання.

"Курс англійської мови триває три з половиною місяці. Ми робимо оголошення, набираємо групу, і вона навчається. Усього на курсі 30 уроків. Німецька мова — десятиденний курс. Усе це безкоштовно. Є тільки одна умова для англійської мови. Потрібно купити підручник, зошит і доступ до електронного кабінету (це все 600 гривень)".
Курс німецької мови. Facebook/Гончаренко Центр Кропивницький. education and culture

Випускники курсу англійської мови. Facebook/Гончаренко Центр Кропивницький. education and culture

Також у Гончаренко центрі щоп’ятниці о 18:00 працює англійський розмовний клуб. Його веде кропивничанка Валерія Горобець.

Розмовний клуб з англійської мови. Facebook/Гончаренко Центр Кропивницький. education and culture

Усі анонси цього клубу, а також повідомлення про набори нових груп розміщають в Facebook і Telegram Гончаренко центру.

Об’єднання поляків "Полонія"

Навчання польської мови в Кропивницькому веде громадська організація "Об’єднання поляків "Полонія" імені Кароля Шимановського". При "Полонії" за підтримки Фонду "Свобода і демократія" (Варшава) діє Польська суботня школа. Вона розташована в приміщенні римо-католицької церкви Святого Духа. Про це Суспільному розповів директор школи Олександр Полячок.

"Там безоплатні заняття проводяться раз на тиждень для дітей до 14 років та людей, які мають польське походження, а також для деяких інших пільгових категорій. Час занять — у суботу о 10:00 (діти) та 11:30 (молодь, початковий рівень), у четвер о 17:30 (дорослі, початковий рівень). Крім того, щонеділі там само об 11:30 відбуваються зустрічі польського розмовного клубу, а двічі на тиждень проходять уроки в чотирьох групах онлайн для людей, які мають рівень А1 і вище".
Заняття в польській суботній школі. Facebook/Polonia Kropywnycki

Також безплатно польську мову вивчають слухачі Університету третього віку "Натхнення". Заняття відбуваються щовівторка о 14:20 у Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка.

Тривалість занять — 90 хвилин.

Детальніше можна дізнатися за номером 050 457 53 44 (Олександр Полячок). Також "Полонія" і Польська суботня школа мають сторінку в Facebook.

Топ дня

Вибір редакції