Очільника Кіровоградської швидкої відсторонили через смерть військового та анонімне повідомлення про корупцію

Доповнено

Керівника Кіровоградського центру екстреної меддопомоги Олександра Ярошенка відсторонили від посади. Причина – службове розслідування з ненадання екстреної меддопомоги жителю селища Смоліне військовому Дмитру Заіці та анонімне повідомленням про корупцію.

Про це розповів Суспільному працівник відділу Кіровоградської облради Артем Фенько. Розпорядження про відсторонення на час проведення службового розслідування – два місяці, підписав голова облради Юрій Дрозд 19 квітня.

"В межах службового розслідування комісія зобов’язана скласти акт, щоб рекомендувати чи не рекомендувати в разі наявності, або відсутності правопорушень, притягнення особи до відповідальності".

Олександр Ярошенко розпорядження вважає незаконним й оскаржуватиме його у суді.

"Це дуже неприємно, не знаю, чому йде переслідування особисто мене. Я думаю, вони там вже ухвалили давно рішення, що назад мені повернення немає".

У смерті військового в Смоліному Олександр Ярошенко вини екстреної меддопомоги не бачить: "Тому, що, на превеликий жаль, людина була вже мертва. Є особисте звернення мами покійного, де вона чітко сказала: дуже дякую екстреній допомозі, немає ніяких до них питань".

Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко сказав, нині тривають два окремих розслідування.

"Окремо, що стосується Смолінської медико-санітарної частини, і окремим наказом визначили комісію, яка розглядає саме випадок по екстреній меддопомозі. Треба розглядати, як воно було б правильно, хто саме мав би забезпечити цей вид меддопомоги. Зараз фахівці розглядають всі подробиці вказані у зверненні родичів, аби об’єктивно і неупереджено визначитися, що ж саме відбулося".

Суспільне звернулося до міністерства охорони здоров’я з запитом на інформацію щодо функцій екстреної і невідкладної меддопомоги. Зокрема, чим невідкладна допомога відрізняється від екстреної і що це означає для медиків і для пацієнтів. За словами речниці міністерства Олени Фесюн, запит зареєстрували 15 квітня, відповідь готують.

Яка відмінність між швидкою медичною і невідкладною допомогою?

Згідно з медичною реформою в Україні, швидка допомога — це екстрена допомога при невідкладних станах, які загрожують життю людини. ЇЇ викликають за номером 103 або 112. Невідкладна допомога – це виїзд медика, наприклад, сімейного лікаря додому або приїзд пацієнта до лікаря, коли немає загрози життю. Невідкладна допомога не виїжджає на екстрені випадки. Для пацієнтів, різниця між екстреною і невідкладною допомогою в тому, що бригада "екстренки" має прибути на виклик у місті за 10 хвилин, за містом – за 20. Медик невідкладної допомоги має для цього дві-три години.

Що відомо про смерть Дмитра Заіки зі Смоліного

9 квітня у селищі Смоліне Кіровоградської області помер 46-річний Дмитро Заіка. Бригада екстреної меддопомоги, яка приїхала на виклик за 15 хвилин, констатувала смерть чоловіка. Родина звинувачує медиків місцевої лікарні, яка за 300 метрів від будинку, де жив померлий, у ненаданні медичної допомоги. Керівник лікарні Микола Дударчук вважає звинувачення безпідставними. Каже — діяли згідно з законодавством, бо на виклик мала їхати саме бригада екстреної меддопомоги. Рідні померлого звернулися з заявою до поліції, і скаргою в міністерство охорони здоров’я.