Смерть військового на Кіровоградщині. Керівника екстренки відсторонили від посади

Ексклюзивно
Дмитро Заіка та машина смолінської швидкої. Колаж: Суспільне Кропивницький

Керівника Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Олександра Ярошенка відсторонили від посади на час службового розслідування, пов'язаного зі смертю учасника бойових дій зі Смоліного Дмитра Заіки. Відсторонили з 22 квітня до 21 червня 2024 року.

Інформацію про це опублікували на офіційному сайті Кіровоградської обласної ради.

"Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд видав розпорядження "Про службове розслідування" стосовно генерального директора КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Кіровоградської обласної ради" Олександра Ярошенка. Таким чином Кіровоградська обласна рада відреагувала на трагічну подію, що сталася в селищі Смоліне Новоукраїнського району, де через ненадання вчасної медичної допомоги помер учасник бойових дій, тяжко поранений старший солдат Дмитро Заіка".

Олександр Ярошенко сказав, що про відсторонення дізнався саме від кореспондента Суспільного.

"Це абсурд. Маю листа від мами померлого, де написано, що вона не має жодних претензій до наших лікарів. О 8:58 ми отримали виклик, о 9:00 виїхали, о 9:15 були на місці, але чоловік вже був мертвим. Що спонукало голову облради видати це розпорядження, не розумію. Для мене це несподіванка".
Заява Надії Заіки щодо відсутності претензій, на ім'я Олександра Ярошенка. Фото надане Олександром Ярошенком

Керівник пресслужби обласної ради Петро Мельник сказав Суспільному, що Олександра Ярошенка ні в чому не звинувачують і не звільняють, а відсторонюють, поки в ситуації розбиратиметься обласна комісія.

Oбoв’язки гендиректoра Центру викoнуватиме заступниця генерального директора з медичної роботи Тамара Беспалoва.

У березні на сайті Кіровоградської обласної ради оприлюднили проєкт рішення про звільнення директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф області Олександра Ярошенка. Причина — не відповідність займаній посаді.

Що відомо про смерть Дмитра Заіки

Родина померлого 9 квітня військового у ненаданні медичної допомоги звинувачує смолінських медиків. Швидку, зі слів матері бійця Надії Заіки, викликали сусіди. Спочатку подзвонили у місцеву лікарню у пункт невідкладної допомоги. Сказала, що медики їхали хвилин 30 чи 40. Син помер на її очах.

Констатували смерть чоловіка медики обласної екстренки, які приїхали із села Хмельове за 15 кілометрів від Смоліного. Син померлого Олександр Заіка вважає, що батька можна було врятувати, якби на виклик одразу приїхали медики швидкої допомоги зі Смоліного. Цей пункт меддопомоги розташований за 300 метрів від будинку. Сказав, що претензій до медиків з Хмельового не мають.

Директор смолінської лікарні Микола Дударчук звинувачення відкидає. З його слів, діяли згідно із законодавством.