"Позривало дахи й поламало паркани". В Аджамській громаді на Кіровоградщині буревій пошкодив 40 будівель

В Аджамській громаді на Кіровоградщині другий день ліквідовують наслідки буревію та зливи. Увечері 15 квітня вітер позривав шифер з дахів, повалив дерева, побив машини, обірвав лінії електромереж. Пошкодженні були 40 будівель. Це житлові будинки й лікарня. Відремонтували 35.

Про це Суспільному розповіла голова громади Тетяна Зайченко.

За її словами, через обриви дротів без електрики на більш як добу залишилися 250 жителів з чотирьох вулиць.

Буревій пошкодив 40 будинків. Суспільне Кропивницький

Розкрита буревієм будівля. Суспільне Кропивницький

Зламані паркани після грози 15 квітня. Тетяна Зайченко

Зламаний буревієм паркан. Суспільне Кропивницький

Зламане дерево в Аджамці. Суспільне Кропивницький

У перший день після буревію комісія обстежила кожний будинок і зафіксувала звернення жителів. Також відразу людям почали видавати будівельні матеріали. Громада мала в запасі шифер, який уже був у використанні.

"І ми одразу почали людям допомагати з шифером і будматеріалами. За ці два дні ми вже видали понад 300 листів шиферу. Найголовніше, що всі живі-здорові! За інформацією служби екстреної медичної допомоги, ніхто з людей не звертався", — розповіла Тетяна Зайченко.

Зі слів голови, продовжують приймати звернення людей про пошкодження. Питання компенсації витрат людям на ремонти розглянуть на сесії сільради упродовж місяця.

Ремонтують дах, з якого вітер зніс шифер. Суспільне Кропивницький

Ремонтні роботи на даху будинку. Суспільне Кропивницький

У дворі В’ячеслава Долинка вітер зірвав покрівлю зі складу та інших будівель.

"Дах з гаража — "квадратів" 40-50, літньої кухні — 70 "квадратів". І на хаті декілька шиферин побило. Автомобіль пошкодило — капот, дзеркало, вікно, крило. Не можу оцінити масштаби. Я думаю, за декілька днів буде зрозуміло. Поки не зрозуміло нічого. Бо матеріал треба закупати, треба фінанси".
Гараж і літня кухня залишилися без даху. Суспільне Кропивницький

Склад без даху після буревію. Суспільне Кропивницький

Стан машини після грози й буревію. Суспільне Кропивницький

У Григорія Кукси вітер зірвав шифер на даху будинку, дерево впало на новий погріб.

"Це тільки погріб побудував, місяць назад закінчили. Капітально зробили, красиво було. І тут дерево вириває з корінням, і все на погріб, завалило повністю. Хату розкрило. Хлопці з ДСНС криють, допомагають, учора попиляли, мені допомогли".
На цьому місці був погріб. Суспільне Кропивницький

За словами керівника місцевої пожежної охорони Василя Богуненка, у перший день після буревію звернулися понад десятеро людей.

"Позривало дахи, паркани поклало. Були залучені всі працівники місцевої пожежної команди. Працювали, допомагали людям з перекриттям дахів і з усіма наслідками".

У приміщенні місцевої амбулаторії вітром пошкодило вентиляційні отвори, зірвало шифер з даху, розповіла завідувачка господарства Олена Лось.

"Ми відновили буквально за декілька годин, щоб надалі не було ніяких пошкоджень на випадок негоди. Не було ніяких перебоїв з водопостачанням, з електрикою".