На Кіровоградщині з початку року найбільше здешевшали яйця, здорожчали овочі

Інфографіка
Кропивничанка купує цибулю в супермаркеті. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області з початку 2024 року найбільше здорожчали овочі, фрукти та масло, здешевшали яйця, цукор та соняшникова олія.

За даними на 1 квітня, наведеними на офіційному сайті обласного управління статистики, споживчі ціни в регіоні у період з січня по квітень 2024 року збільшились на 1,4%, що на 0,2% перевищує середній показник по Україні, на 2% зросли ціни на продукти та безалкогольні напої, на 2,7% – на алкоголь та цигарки.

Найбільше – на майже 24,5% – здорожчали овочі. На понад 12% здорожчали фрукти, на майже 10% – масло. Хліб та хлібопродукти, якщо порівнювати з груднем 2023 року, стали дорожчими на понад 1,5%.

Зміни споживчих цін у Кіровоградській області на 1 квітня 2024 року.

Найбільше протягом першого кварталу 2024 року здешевшали яйця – на понад 35,5%. На понад 9% став дешевшим цукор. Ціна соняшникової олії зменшилась на понад 3,5%, зафіксували й незначне, близько 1%, здешевшання м’яса, м’ясопродуктів та молока. Натомість риба й продукти з риби стали дорожчими на понад 4,5%.

З початку року не зазнала змін вартість комунальних послуг, ліки здорожчали на майже 2,5%, а амбулаторні послуги – на понад 3%.

З початку весни на понад 9% здорожчали в регіоні одяг та взуття, хоча, якщо порівнювати з показниками кінця минулого року, вони дешевші на понад 3,5%.

Кропивничани — про зміни в цінах

Підприємиця Наталія Бондареваська розповіла Суспільному про незначне здорожчання хліба.

"Білий звичайний – 25 гривень. У січні було збільшення ціни в межах 1-1,5 гривні. А так, поки тримаються ціни на тому ж рівні. Був він 23-50, став 25. Це через те, може, що борошно здорожчало".

За словами підприємиці Наталії Сульженко, навесні, через збільшення пропозиції, здешевшало сало.

"Ціни майже не підвищуються, навпаки – були впали, от зараз трішки підвищились. Сало здешевіло зовсім – зараз дуже багато сала, через що воно в ціні впало. М’ясо – 150-170 гривень за кілограм, сало було і по 250, а зараз – 150 найдорожче. Дуже багато товару в людей – дуже багато свиней сальних. М'ясо із січня майже не подорожчало – буквально на п’ять гривень".

Покупчиня Лілія Сушко помітила здорожчання курятини.

"Часто беру упаковку філе стегна. Раніше я за неї платила 400 гривень, зараз вже 700. Свинина – як було, так і є. Хліб – не помітила, купую щодня – наче не змінилась ціна. Творог ще купую – ціна наче останнім часом не підвищилась".

Продавчиня Надія, яка не назвала свого прізвища, розповіла про ціну на молоко. З її слів, літр коштує 24 гривні.

"Ціна не підіймалась упродовж, мабуть, року. Кисломолочний сир трошки подорожчав, буквально місяць тому, на дві гривні – був 88 гривень за кілограм, став 90".