Тричі підривався на міні. На Кіровоградщині після поранень лікується 22-річний боєць з Чернігівської області

Ексклюзивно

Військовослужбовець з Чернігівської області Денис Марков після третього поранення лікується і відновлюється на Кіровоградщині. Йому 22 роки. З 18 воює на фронті. За два роки повномасштабної війни тричі підривався на міні. У лікарню військового привезли на візку. Нині ходить за допомогою милиць.

Суспільному розповів, чим займався в армії і як планує життя після лікування.

На Кіровоградщину Дениса Маркова після поранення привезли з Запорізької області. Третє поранення чоловік отримав 7 січня 2024 року.

"Я йшов вранці на позицію, заходили потемній, щоб ворожі дрони нас не бачили і неочікувано на стежці, якою всі ходять, я підірвався на протипіхотній міні. На правій нозі осколком переламало п’ятку, а на лівій нозі: відірвало великий палець, переламало гомілкові дві кістки і переламало кістки на пальцях, по ногах дрібні осколки".
Денис Марков. 2023 рік. Денис Марков

На війні Денис із 2019 року. Розповів, у 18 років підписав контракт і пішов служити в десантно-штурмові війська.

"У січні-лютому 2022 року ми повинні були виїздити в зону бойових дій, але не встигли, почалася повномасштабна війна, нас відправили на кордон з Білоруссю, ми там тримали оборону. Рівно місяць там провоював. 24 березня я підірвався в машині, наїхали на протитанкову міну, тоді отримав перше своє поранення, чудом вижив, напевне через те, що позаду сидів".

Після повернення у свою частину в серпні 2022 року, Дениса перевели на посаду в інший підрозділ працювати з безпілотниками.

"Перенавчили на дрони і у 2023 році в зону бойових дій я поїхав пілотом ФПВ. ФПВ дрон – це як боєприпаси, яким можна керувати, він дешевий, але багато загрози наносить, в чистому полі від такого дрона ти нікуди не втечеш, ніяк".

Говорить, займався підготовкою безпілотників перед вильотом на бойове завдання.

"Найбільше ми працювали по їхнім норам. Росіяни в окопах і в стінках виривають нори і була задача туди залітати ФПВ дроном, бо боєприпасам туди тяжко попасти".
Денис Марков. 2023 рік. Денис Марков

Після операцій на обох ногах військовий відновлює роботу правої за допомогою реабілітаційного обладнання.

"Я радий, бо я два місяці був лежачий і тут за три тижні можу рухатися на милицях. Нога трохи болить, перша мета стати на ноги , потім уже ВЛК буде визначати, чи годен до служби чи ні , чи можуть перевести в якись тиловий підрозділ".

Своє майбутнє Денис не планує. Сказав, всі плани після перемоги України.

"Поки війна не закінчиться, нічого не планую, ти не знаєш, що буде завтра. Ракети падають куди попало, тут лікуєшся і може прилетіти, я не строю планів на майбутнє поки війна".