15 років ув'язнення. У Кропивницькому суд оголосив вирок колаборанту з Нової Каховки

Кропивницькому суд оголосив вирок колаборанту з Нової Каховки. СБУ Кіровоградщини

У Кропивницькому суд оголосив вирок жителю міста Нова Каховка, що на Херсонщині. За колабораційну діяльність йому призначили покарання – 15 років позбавлення волі.

Про це Суспільному розповіла речниця управління СБУ в регіоні Юлія Ткач. За її інформацією, слідство встановило, що навесні 2022 року після окупації РФ чоловік добровільно перейшов на бік Росії.

"Він обійняв посаду у "поліції міста Нова Каховка" та почав сприяти російським військовим забезпечувати громадський порядок на тимчасово окупованих територіях. Крім цього, викрадав активістів з проукраїнською позицією, учасників АТО/ООС, незаконно утримував їх, піддавав жорстоким тортурам та знущався з них".

Чоловік розробив та поширив на окупованій території Херсонщини проєкт статуту Громадської організації "Народное единство", яка повинна була діяти по аналогії з нормотворчими актами псевдоутворень "Херсонська, Донецька та Луганська народні республіки", розповіла Суспільному речниця обласної прокуратури Наталія Алєксєєнко.

На підставі зібраних доказів суд визнав винним жителя Нової Каховки за частиною 7 статті 111-1 "Добровільне зайняття громадянином України посади у судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території. Йому призначили покарання – 15 років позбавлення волі.