У селі Созонівка біля Кропивницького облаштовують Алею пам’яті захисників. Якою вона буде

Роботи на Алеї пам'яті в селі Созонівка. Facebook/Офіс старости села Созонівка

У селі Созонівка неподалік міста Кропивницький почали облаштовувати Алею пам’яті захисників. Її створюють на сільському кладовищі, де поховані військові.

Про це Суспільному розповів староста села Созонівка Віктор Колінько. За його словами, вшановують пам'ять місцевих жителів й уродженців села, які брали участь у російсько-українській війні з 2015 року.

Почали облаштування алеї у 2022 році. Тоді встановили дзвін.

"Його безплатно зробили брати Гребенюки — ковалі зі Знам’янки. За це я їм дуже вдячний. На дзвоні силуети військового і його дружини. Це ескіз самих братів. Також хочемо облагородити територію навколо й встановити стелу. Там будуть викарбувані прізвища".
Дзвін викували брати Гребенюки. Facebook/Офіс старости села Созонівка

Будівельні роботи на Алеї пам'яті. Facebook/Офіс старости села Созонівка

У 2023 році купили будівельні матеріали. На це виділили гроші бюджету. Потім зібрали вже приватні гроші, і на них у 2024 році почали викладати бруківку й виконувати інші роботи. Але потім не вистачило 14 тисяч гривень для того, щоб усе завершити й заплатити будівельникам.

"Цю суму дала дружина військового, який зник безвісти. Я дуже їй вдячний. Тепер роботи триватимуть. Також дуже дякую всім іншим людям, які складалися грошима. На алеї ще має бути герб з металопрофілю. І майстри його також виготовляють за приватні гроші", —розповів Віктор Колінько.
Ескіз герба. Facebook/Офіс старости села Созонівка

Загалом у селі поховані п’ятеро військових. Ще четверо — у Кропивницькому.

"Також троє захисників з села — серед зниклих безвісти й один у полоні. Ще один боєць, на щастя, повернувся з полону й зараз проходить курс лікування", — сказав Віктор Колінько.