Доньки загиблого військового командира з Кіровоградщини розбудовують сімейну ферму, про яку мріяв батько

Ексклюзивно

Доньки загиблого у 2015 році командира 73-го морського центру спеціального призначення Юрія Олефіренка Ольга й Олеся втілюють його мрію – розбудовують сімейну ферму в місті Бобринець Кропивницького району Кіровоградської області, звідки від родом.

Про ідеї Юрія Олефіренка щодо ферми

Старша донька капітана 1-го рангу Юрія Олефіренка Олеся розповіла Суспільному, що батько пішов на фронт попри те, що був на пенсії. Загинув у січні 2015 року на Донеччині, рятуючи трьох бійців, які потрапили під мінометний обстріл.

"Він мав ідеї щось таке створити – якесь господарство або ще щось. Та через його роботу… Він просто жив там. Єдині роки, коли він трохи побув з нами – з 2010-го по 2013-й. У 14-му почалась АТО. Батько ніколи не сидів за чиїмось спинами, не чекав, щоб його викликали – він своїм обов’язком вважав піти захищати свою країну".

Чому для будівництва ферми обрали Бобринець

Після загибелі батька вирішили втілити його мрію, збудувавши ферму у Бобринці, сказала Олеся Олефіренко.

"Десь у цих краях працювала бабуся, була передовою дояркою. Знаю, що ще маленьким хлопчиком батько завжди прибігав до неї, а під час канікул допомагав по господарству. Він був людиною ерудованою, розвиненою, знав багато мов, та все ж не боявся роботи – брав і орав городи".
Ферма Олефіренків у Бобринці. Фото: Суспільне Кропивницький

Про паузу в будівництві та грант від Українського ветеранського фонду

Будувати ферму почали 2016 року, 2018-го призупинили роботи, бо не вистачило грошей, розповіла молодша донька Юрія Олефіренка Ольга.

"Розвинули до того, що було вже 50 телят. Потім всіх тварин продали, все вивезли. Приміщення стояло. Щоразу, коли приїздила, я дивилася зі слізьми на очах, тому що батько дуже хотів побачити цю силу, все".

2023 року, зі слів Ольги Олефіренко, дізналася про грант від Українського ветеранського фонду й подала заявку на конкурс. Її підтримала комісія – на відновлення ферми отримали 785 тисяч гривень. Втілення гранту розділили на чотири етапи.

"Зробили освітлення, автоматизовану подачу води. Станки всі переробили. Зараз тут дощата підлога, тому що повинна бути утеплена цементна підлога. У нас вентиляційна система. Ще будуть стояти бункерні годівнички, куди автоматизовано подаватимуться корми. На четвертому етапі будемо закуповувати різні породи свиней, тому що у нас дві тільки породи. Хочемо більш продуктивну".
Олеся (ліворуч) та Ольга (праворуч) Олефіренки. Фото: Суспільне Кропивницький

Український ветеранський фонд щорічно виділяє 200 мільйонів гривень на підтримку проєктів ветеранів або їхніх сімей, розповіла заступниця виконавчого директора Фонду Ніна Роговець.

"Нам два роки. Ми маємо фінансування з державного бюджету, але на деякі конкурсні програми ми співпрацюємо з різними організаціями та залучаємо додаткові гроші. Саме пані Олефіренко взяла участь у програмі, яку ми реалізували спільно з благодійним фондом "МХП-громаді". Усього було 47 заявок, з-поміж яких обрали десять переможців".

Зі слів Ольги Олефіренко, одна з умов гранту – закупівля для тварин вітамінізованих добавок.

"Зараз 8-10 поросят від однієї свиноматки, коли буде породиста свиноматка – буде більше. Будуть окремі будиночки – станок для свиноматки, будиночок для поросят".
Поросята на фермі Олефіренків. Фото: Суспільне Кропивницький

Починали з 15 поросят, нині мають їх пів сотні. Корми для свиней планують вирощувати на власній ділянці. Крім цього, у планах – розбудова ферми, адже хочуть зробити так, як хотів батько, сказала Ольга.