На Кіровоградщині випустили марку до 130-річчя від дня народження українського вченого Чижевського

Марку й конверт погасили спеціальним штемпелем. Facebook/Олександрійська міська рада

У Кіровоградській області випустили марку до 130-річчя від дня народження Дмитра Чижевського. Її замовили Олександрійська міська рада і місцевий музей-будинок науковця.

Про це Суспільному розповіла керівниця Кропивницького регіону "Укрпошти" Тетяна Капустіна.

За її словами, художник марки — місцевий художник Олександр Охапкін. Обирали зображення й визначали кількість екземплярів замовники. Поки випустили 252 марки одного формату й 56 — іншого. За потреби наклад можна буде додрукувати.

"Але це може зробити лише замовник, бо він — власник цього продукту. І він же нею розпоряджається, тобто реалізує або не реалізує. Це не загальноукраїнський випуск. Це саме марка, яку випустила Олександрія на честь Дмитра Чижевського. Але вона має такі самі властивості, як і звичайна марка. Вона з номіналом М. Це вартує 30 гривень. З нею можна пересилати прості й рекомендовані листи. Також є конверти з зображенням Чижевського".

Голова громади Сергій Кузьменко розповів, що це перша марка, яку випустили в громаді. Її погасили в олександрійському театрі з використанням штемпеля, який замовили спеціально для цієї події.

Дмитро Чижевський — український енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, дослідник української й слов'янської літератур. Народився у 1894 році в місті Олександрія і там жив до 1914 року.