Збирав для російських спецслужб дані про лікарні та військові об'єкти. Кропивничанина визнали винним у держзраді

У Кропивницькому оголосили вирок підозрюваному у державній зраді кропивничанину. Він робив відео та фотографії військових частин, підприємств Кіровоградщини й передавав російським спецслужбам. Обвинувачуваний провину не визнає. На попередніх судових засіданнях говорив, що любить Україну, справу сфабрикували, світлини зробив під час прогулянок.

Суспільне відвідало засідання у Кіровському районному суді. За словами прокурора Володимира Лещенка, підозрюваний збирав дані про лікарні, підприємства критичної інфраструктури, військові об’єкти області, передавав їх російським спецслужбам і за це отримував гроші.

"Співпраця з представниками Росії розпочалася 25 травня 2023 року. 26 травня він надіслав їхнім представникам повідомленням з координатами військкоматів та графіками їх роботи, номер банківської картки для отримання грошової винагороди".

Служба безпеки України затримала обвинувачуваного 25 червня 2023 року, коли, зі слів прокурора, він зробив чотири відео та одне фото військової частини. За передачу інформації підозрюваний отримував від 500 до 1300 гривень.

" У нього під час затримання знайшли два мобільні телефони. Цей доказ спростовує версію сторони захисту обвинуваченого, що він знайшов мобільний телефон у день затримання".

Свою провину підозрюваний не визнає. Він заборонив показувати своє обличчя.

"Треба довести мені, що це номер представника РФ або організації. Також неналежний доказ переказу грошей. Гроші йшли, а де факт того, що надсилала мені їх іноземна держава? І чому мене не викликали на психіатричну експертизу? У мене черепно-мозкова травма. Я частину пам’ятаю, частину – ні".

Адвокат системи безоплатної правової допомоги Юрій Бондаренко сказав, що його підзахисний не вчиняв державної зради та просив змінити обвинувачення на статтю про поширення інформації про Збройні Сили України, за що загрожує від п'яти до восьми років в’язниці.

"Дії мого підзахисного, за умови доведеності його вини повинні кваліфікуватися за частиною 3 статті 114-2 Кримінального Кодексу (Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ), відповідальність за які менша, ніж за інкримінованою йому статтею".

Вислухавши учасників, колегія суддів ухвалила рішення визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 111 Кримінального Кодексу "Державна зрада" та призначити йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Суддя Руслан Бурко сказав, обвинувачений має право звернутися з клопотанням до президента України про помилування. Апеляцію на вирок суду можна подати протягом 30 днів.

Обвинувачуваний сказав, рішення суду несправедливе, буде його оскаржувати.