Новомиргородською громадою на Кіровоградщині їздить мобільна медбригада. Які послуги надає

Машина для мобільної бригади лікарів. Facebook/Новомиргородська територіальна громада

У Новомиргородській громаді Кіровоградської області почала їздити мобільна медична бригада. Лікарі відвідають усі села громади.

Про це Суспільному розповіла головна лікарка Новомиргородського центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Криворучко. За її словами, виїзд у села відбуватиметься по черзі. Це спільний проєкт місцевої лікарні й обласної організації Товариства Червоного Хреста.

"Це була спільна ідея. Червоний Хрест запропонував, а ми не відмовилися. Вони дали машину (це Renault Duster 2022 року випуску) й заправляють бензином. Оплачують ставку лікаря, сестри й водія. Адже це працівники лікарні, які після основної роботи їдуть у село. Усього у проєкті четверо лікарів і вісім медсестер. Але вони виїжджають по черзі. Це саме сімейні лікарі. Тобто лікар оглядає, може зміряти тиск і температуру, виміряти рівень цукру, якщо людина не снідала. А якщо лікар вважає, що людині потрібно звернутися далі, то він, звичайно, дає таку рекомендацію".

Пояснила, що записуватися попередньо не потрібно. Люди приходять на 13 годину в фельдшерський пункт чи інше місце, де медики приймають (приміщення старостату чи клуб). У перший день (1 квітня) був виїзд у село Листопадове. Там оглянули 16 людей. З яким саме лікарем людина підписувала декларацію і чи взагалі цей документ є, не важливо.

"Ми всіх обслуговуємо і під час виїздів, і в поліклініці. До прикладу, якщо лікар у відпустці чи захворів, то тоді приймає інший. Один з пацієнтів у селі в понеділок взагалі не мав сімейного лікаря. Ми якраз порадили йому звернутися. Паперові медичні картки ми ще до цього роздали людям (принаймні постаралися це зробити). Зараз все в електронному вигляді. Щоб під час виїзду був інтернет, нам міська рада дала мобільний термінал Sky-Link. Він постійно з машиною".

Поки договір на роботу медичної бригади підписали на три місяці. Графік можна подивитися у Facebook Новомиргородської громади. Поки він є на місяць. Далі його оновлюватимуть.