Не "учбовий", а "навчальний". На Кіровоградщині автошколи та сервісні центри замінять знак на авто з "У" на "Н"

Знак "У" на авто. Ілюстративне фото: Суспільне

У Кіровоградській області автошколи та сервісні центри замінять знак на автомобілях, які займаються підготовкою водіїв, з учбового ("У") на навчальний ("Н").

За інформацією спеціаліста зі зв'язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в області Сергія Воскобойника, такі зміни до Правил дорожнього руху вніс Кабмін. З 27 квітня цього року вони вступають у дію.

Документ передбачає, що літеру "У" на "Н" замінять на тих автомобілях, на яких проводиться практичне навчання та складання іспитів. Тобто замість "Учбовий транспортний засіб" буде "Навчальний транспортний засіб". Відповідно літеру "У" чорного кольору замінять на літеру "Н".

В Українській мові не має слова "учбовий", говорить мовознавиця та викладачка Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Світлана Ковтюх. У такому випадку краще вживати прикметник "навчальний".

"Нарешті про те, що я говорила з 1991 року дійшло до людей, і я дожила до цього дня. Немає слова учбовий, український прикметник – це навчальний. Слово учбовий – це росіїзм".

Попередні нововведення для водіїв

З 22 листопада 2023 року усі охочі можуть не відвідувати курси в автошколі, а проходити навчальний матеріал з репетитором або самостійно. Якщо помилок більше, ніж дві, наступна спроба буде можлива не раніше ніж за десять днів.

Після успішного складання теоретичного іспиту потрібно звернутися до акредитованого навчального закладу для того, що розпочати практичне навчання.

З 1 серпня минулого року в Україні скасували обмеження на кількість спроб для складання іспиту з водіння.