Гроші для військових, переселенців та на будівництво укриттів. Скільки Кіровоградщина витратила на війну у 2023 році

У 2023 році майже мільярд гривень виділили 49 громад Кіровоградської області на воєнні потреби. Це гроші для військових і переселенців, на будівництво й утримання укриттів, придбання товарів за запитами, мобілізаційну підготовку.

Гроші виділяли за зверненнями від жителів області та військових частин, розповів Суспільному заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Шеремет.

"Основний пріоритет — фінансування безпекових заходів, ЗСУ. Передбачили видатки в бюджеті на допомогу пораненим, сім’ям загиблих, забезпечували гідні умови проживання переселенцям. Виділили гроші на капітальні та поточні ремонти укриттів".

За його словами, загальний бюджет області другого року повномасштабної війни був 16 мільярдів гривень. Основне джерело наповнення бюджету, 70%, податок з доходів фізичних осіб — це 11 мільярдів гривень. гривень.

Бюджет Кропивницького у 2023 році був три з половиною мільярди гривень. На воєнні потреби з міського бюджету витратили 228 мільйонів, розповів заступник міського голови Олександр Мосін.

"Якщо порівнювати з 2022 роком, то це до 70 мільйонів гривень. Ці гроші витрачалися відповідно до звернень військових частин. На будівництво захисних споруд в місті, на будівництво найпростіших укриттів. На медичний напрямок, це також стосується допомоги військовим. Зустрічали евакопотяги з різних областей, і прийняли людей, які поїхали від війни. Будували гуртожитки, зараз їх у нас вже три".

Щосуботи, починаючи з жовтня, на площу перед міськрадою у Кропивницькому містяни виходять на акцію "Гроші на ЗСУ". Вимоги учасників акції – витрачати гроші з бюджету під час війни не на ремонти і будівництво, а на потреби військових, зокрема, дрони – розповіла кропивничанка Валентина Хоменко.

"Всі мої колеги чоловіки на війні, я сама лишилася. І вони кажуть – дуже важко, коли з новин дізнаємося, що на дорогу виділяють 189 мільйонів, а на ЗСУ міська рада виділила дев'ять мільйонів. Посадовці пишуть, що було офіційно 24 запити від бригад, і вони всі ці запити закрили, на дев'ять мільйонів, галочку поставили. У 2022 році, по документу, офіційно було 12 запитів, то було трохи менше мільйонів. Але якщо відкрити бюджет і подивитись, куди витрачались гроші".

Олександр Мосін пояснив, гроші на потреби військових виділяють за зверненнями. Цьогоріч з міського бюджету на потреби військових планують виділити 170 мільйонів гривень.