Не прийшли більше половини депутатів. У громаді на Кіровоградщині не можуть проголосувати за бюджет

Позачергова сесія Мар'янівської сільради 7 грудня 2023 року. Фото: Мар'янівської громади

У Мар'янівській громаді Кіровоградської області на сесійне засідання, яке мало відбутися 8 лютого, не прийшли 13 депутатів. Це – представники депутатської групи "Розвиток громади".

Про це Суспільному розповів голова депутатської групи Вадим Грозан. Причину своєї неявки пояснили у листі, який сьогодні передали голові громади Андрієві Флорі. У ньому написано:

"Головуючий на засіданні ради сільський голова протягом майже трьох місяців умисне, порушуючи повноваження та гарантії депутатів ради, перешкоджає діяльності повноважень депутатської групи "Розвиток громади". Ігнорує включення питань до порядку денного. Відповідно до законодавства України, депутатська група "Розвиток громади" вирішила, що продовжить роботу двадцять дев'ятої сесії восьмого скликання виключно після оприлюднення проєктів та включення до порядку денного і розгляду на сесії питань, які стосуються депутатських запитів, скасування рішення про оплату праці голови громади та затвердження на посади його заступників, надання дозволу з розроблення технічної документації із землеустрою", – йдеться у листі.

Голова громади Андрій Флоря сказав Суспільному, що надасть коментар згодом.

Чому у громаді не можуть проголосувати за бюджет

Сесійні засідання у Мар'янівській громаді не відбуваються з жовтня минулого року. Це пов'язано з тим, що за проєкти рішень не голосують 13 представників депутатської групи "Розвиток громади". Вони вимагають від голови громади Андрія Флорі включити до порядку денного питання, що стосуються землі, плинності кадрів у сільраді, звільнення з посади його заступниці Світлану Кравченко, створення програми на підтримку сімей військових ЗСУ.

У коментарі Суспільному Андрій Флоря сказав, що у нього непорозумінь ні з ким немає, чому депутати не голосують за бюджет Мар'янівської громади, треба запитувати у них. Вимоги депутатської групи "Розвиток громади" назвав шантажем.

Всього у громаді 22 депутатів.