Вогнегасники, запасні виходи, місця для свічок. На Кіровоградщині рятувальники обстежують храми перед Різдвом

Рятувальники Кіровоградської області перед Різдвом нагадують у храмах правила пожежної безпеки. Дивляться, чи є вогнегасники, чи свічки запалюють у безпечних умовах, чи не захаращені виходи. Святкові богослужіння розпочнуться з 22 грудня.

З початку грудня обстежили 72 церкви, сказав керівник відділу інформації служби з надзвичайних ситуацій Віталій Бобіта. Одна з них храм Святого Володимира Великого в Кропивницькому.

Храм Святого Володимира Великого в місті Кропивницький. Фото: Суспільне Кропивницький

Помічник настоятеля храму Юрій Стрижньов розповів, що за час існування церкви випадків загоряння не було.

"Якщо раптом якась ситуація, у нас всі працівники проінструктовані. Є вода. Усе під'єднано, все в порядку й працює".

У храмі мають чотири вогнегасники. Вони розташовані в різних місцях. У свічники насипають пісок. За самими свічками стежать. Огарки регулярно знімають. Вихід один, не захаращений. Для такої площі будівлі цього достатньо, сказала інспекторка Вероніка Морква.

Один з вогнегасників у храмі. Фото: Суспільне Кропивницький

Свічки стоять у піску. Фото: Суспільне Кропивницький

Клірик храму Святого Володимира Великого в місті Кропивницький, священник Петро. Фото: Суспільне Кропивницький

За словами клірика цього храму, священника Петра, стежать за тим, щоб люди могли молитися у безпечних і комфортних умовах. Якщо лунатиме повітряна тривога, парафіян проситимуть піти в укриття.

"Ми служимо, а парафіян просимо пройти в бомбосховище. Воно буквально за 50 метрів. Люди спокійно переходять відбувають тривогу і приходять назад на молитву".