На Кіровоградщині почастішали випадки домашнього насильства

. Фото: pixabay

У Кіровоградській області з початку року за вчинення домашнього насильства поліцейські склали 416 протоколів, торік за такий період — 149. На обліку перебувають 625 кривдників, минулого року було 300.

Кількість людей, які звертаються за допомогою, збільшилися, розповіла в етері Українського Радіо Кропивницького начальниця сектору протидії домашньому насильству Дар'я Гнєзділова.

В області ведеться просвітницька робота щодо інформування про домашнє та гендерно зумовлене насильство. У 2023 році до сектору протидії домашньому насильству надійшло 1023 звернення. Підтверджених фактів — 641, сказала Дар'я Гнєзділова.

З 25 листопада до 10 грудня в Україні тривала акція “16 днів проти насильства”.

До підрозділів поліції Кіровоградської області з початку року надійшло 9 753 повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, з них 1304 — стосовно дітей.

Мобільні бригади допомоги постраждалим від домашнього насильства

За період роботи мобільних бригад, з серпня минулого року, звернулися понад півтори тисячі людей. У складі мобільної бригади працюють психолог, фахівець з соціальної роботи, водій та нещодавно доєднався кейс-менеджер, розповіла психологиня Наталя Цумарєва.

"Кейс-менеджер може буквально за руку водити постраждалих різними інстанціями і допомагати вирішувати медичні, юридичні, соціальні питання, проблеми з житлом. Також допомагати в оформленні необхідних довідок".

Зі слів психологині, мобільна бригада — це екстрено кризове втручання до двох годин після отримання заяви.

"Бригада після отримання виклику може виїжджати до постраждалих або запрошує в офіс. Ще варіант — зустрітися на нейтральній території".

Бригади супроводжують людей на всіх етапах, від звернення до повного розв'язання проблеми. Звернутися за допомогою можна за адресою вулиця Шатила, 12. Або за телефонами 063 216 90 82 та 063 216 87 35.

Де в області працюють мобільні групи реагування

У Кропивницькому дві бригади та по одній в Олександрії та Долинській.

Як реагувати на домашнє насильство, якщо ви стали його очевидцем

Перш ніж втручатися в конфлікт, запитайте себе, чи це безпечно. Якщо ж ви вирішили, що ситуація вимагає втручання, і не розцінюєте її як небезпечну для свого життя, дотримуйтеся наступних рекомендацій.

  • Відверніть увагу. Це непрямий і неконфліктний спосіб втручання, який може запобігти загостренню небезпечної ситуації.
  • Якщо вам ніяково втручатися, але здається, що ситуація вимагає певної участі, зверніться до когось іншого, хто може допомогти.
  • Пам’ятайте, що кривдник може напасти на вас, а пізніше "вилити" гнів на свого партнера.

Куди звертатися постраждалим

Національна поліція України: 102 Урядова гаряча лінія: 15-47 Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103 Чатбот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram. #життя_без_насильства