На Кіровоградщині збільшилася кількість хворих на СНІД у порівнянні з минулим роком

З початку року у Кіровоградській області зареєстрували 308 випадків захворювання на ВІЛ. Це на понад 6% більше, якщо порівнювати з минулим роком. За словами головної санітарної лікарки області Надії Оперчук, 234 людини цьогоріч інфікувалися статевим шляхом, 27 — ін'єкційним, 47 народжені від ВІЛ-інфікованих матерів.

1 грудня відзначають Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

Нині на обліку в Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом області перебувають 3,5 тисячі пацієнтів з вірусом імунодефіциту людини.

Центр профілактики та боротьби зі СНІДом – єдиний в області, де лабораторно діагностують ВІЛ-інфекцію. Тут пацієнти отримують антиретровірусну терапію, це 3100 людей. Ліки терапії зменшують вірусне навантаження на організм, приймання ліків пожиттєве. У центрі мають піврічний запас ліків, сказала старша медсестра Ольга Бузінова.

Середній вік пацієнтів з ВІЛ-інфекцією – 30-40 років, розповіла завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення Олена Хомяк.

"Виявляємо у людей, яким 50, 60, 70 років, деякі були заражені ще 10-15 років тому. Симптоми — може бути підвищення температури тіла, схуднення, кашель, висипки різні, онкологічні захворювання, клініка дуже різноманітна".

ВІЛ-інфекція викликається вірусом імунодефіциту людини. СНІД – це четверта стадія ВІЛ-інфекції, вона особливо небезпечна та передається через кров і статевим шляхом.

Сорокарічний Олександр – ВІЛ-інфікований. Останні 10 років свого життя раз на три місяці відвідує лікаря центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

"Дізнався про хворобу, коли перебував у лікарні. Відразу звернувся до СНІД-центру, призначили лікування. Важко було справитися із шоком".

Тестування на ВІЛ залишається єдиним способом дізнатися свій статус. Швидкі тести є в сімейних лікарів.

Україна посідає одне із перших місць серед європейських країн з поширення ВІЛ інфекцій, сказала Надія Оперчук.

"На 1 січня 2023 року в Україні проживає понад 200 тисяч людей, які мають статус ВІЛ-інфекції й лише 77% із них знають про свій статус. 78% із тих, хто знає, що він інфікований, проходить антиретровірусну терапію".