Грали в усіх фіналах. Більярдисти й більярдистки з Кіровоградщини виграли найбільше нагород чемпіонату України

Кіровоградщину на першості країни представляли 20 більярдистів та більярдисток. Фото Олександра Сінякевича

Більярдисти й більярдистки з Кропивницького та Світловодська Кіровоградської області виграли дві золоті, дві срібні та дві бронзові медалі чемпіонату України "Динамічна піраміда" серед юніорів, юнаків, дівчат та молодших юнаків, який 17-20 листопада відбувся у Києві.

За інформацією тренера спортсменів Олександра Сінякевича, кропивничани грали в усіх чотирьох фіналах змагань.

Змагання юніорів

Серед 13 учасників чемпіонату в цій категорії було двоє кропивничан – Ілля Стерпул та Юрій Дощенко.

Юрій Дощенко розділив 5-8 місця зі спортсменами з Київщини, Дніпропетровщини й Закарпаття, програвши чвертьфінальну зустріч киянину Олександру Волянському.

Ілля Стерпул, програвши Олександру Волянському в першому турі, решту зустрічей, серед яких півфінал, в якому Ілля взяв реванш у киянина, виграв. Фінальну зустріч, яка тривала до п’яти перемог, з рахунком 5:4 програв представнику Одеської області Єгору Лупою з міста Ізмаїл.

Срібний п'єдестал Іллі Стерпула. Фото: Федерації спортивного більярду України

Змагання юнаків

Серед 19 учасників чемпіонату було четверо кропивничан. Це Ілля Таран, Микола Непокритий, Данило Мельниченко й Захар Завгородній.

Чемпіоном України в цій категорії став Микола Непокритий, у фіналі, який тривав до чотирьох перемог, здолавши представника Тернополя Віталія Сеніва з рахунком 4:1. Загалом у п’яти зустрічах кропивничанин програв лише дві партії.

Золотий п'єдестал Миколи Непокритого (праворуч), Микола з Олександром Сінякевичем та Матвієм Сульженком (ліворуч). Фото: Федерації спортивного більярду України та Олександра Сінякевича

Змагання дівчат

Серед 15 претенденток на чемпіонство було шестеро кропивничанок – Вероніка Вяткіна, Дар’я Дяченко, Єлизавета Завгородня, Дар’я Ковальова, Дар’я Томенко й Дар’я Шашина, ще двоє спортсменок представляли місто Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області – це Марія Калинів та Аріна Маліновська.

Найвдаліше з-поміж представниць Кіровоградщини виступила Єлизавета Завгородня, ставши срібною призеркою змагань. До фіналу проти Марії Скорчук з Чернівців кропивничанка провела чотири переможні зустрічі, у півфіналі перемігши світловодчанку Марія Калинів, яка стала бронзовою призеркою змагань.

П'єдестал за підсумками змагань дівчат. Фото: Федерації спортивного більярду України

Змагання юнаків молодшої вікової групи

За чемпіонство у цій категорії змагались 16 учасників та учасниць. Кропивницький представляли Максим Євстратієв, Кирило Загонов, Людмила й Микола Ліпки, Савелій Стерпул та Матвій Сульженко. Першість виборов останній.

Матвій у п’яти зустрічах програв лише чотири партії, у фіналі з рахунком 3:2 перемігши представника Запоріжжя Макара Баіадзе, який у півфіналі здолав кропивничанина Миколу Ліпка – бронзового призера за підсумком чемпіонату.

Матвій Сульженко переміг в категорії молодших юнаків. Фото: Федерації спортивного більярду України та Олександра Сінякевича

Команда Кіровоградської області з шістьома медалями виграла медальний залік, у другої й третьої команди – представників Одеської та Чернівецької областей – по одній золотій медалі.