Перейти до основного змісту

Льотна академія з Кропивницького відділиться від НАУ і стане окремим навчальним закладом – Кабмін

Льотна академія Кропивницького. Фото: Льотна академія

Льотна академія з Кропивницького стане окремим навчальним закладом. З 2011 року вона перебувала в складі Національного авіаційного університету, що у Києві. Тепер цей університет розділять на два окремі заклади освіти — академію у Кропивницькому й інститут у Києві.

Про це йдеться в розпорядженні Кабінету міністрів від 13 жовтня 2023 року № 921-р "Про реорганізацію Національного авіаційного університету". Пропозиція такої реорганізації належить Міністерству освіти й науки.

Тепер Національний авіаційний університет поділять на державний університет "Київський авіаційний інститут" та Українську державну льотну академію (Кропивницький). Обидва будуть у сфері управління Міністерства освіти й науки.

На сайті Міносвіти написали, що реорганізація потрібна "для покращення якості вищої освіти й підсилення обороноздатності країни".

Два заклади мають стати центрами розвитку авіаційної галузі в Україні та займатися підготовкою пілотів і розробкою інноваційних дронів.

"Українська державна льотна академія має інфраструктурні можливості, які можна використовувати на користь держави (наприклад, цехи з виробництва БПЛА), однак київський НАУ ці можливості обмежував".

Водночас у міністерстві відреагували на прохання й аргументи Льотної академії.

"МОН неодноразово отримувало звернення від колективу і керівництва Льотної академії Національного авіаційного університету міста Кропивницького із проханням відокремити їхній заклад від НАУ. Ці звернення були підтримані Кіровоградською обласною радою й обласною військовою адміністрацією".

Також підставою для реорганізації стали "численні скарги представників студентського самоврядування НАУ, зокрема, про незаконне відрахування студентів, і скандали щодо протизаконного відчуження земель університету під багатоповерхове будівництво".

Реорганізація не позначиться на навчальному процесі, штаті й зарплатах, вважають у Міносвіти.

"Студенти НАУ продовжать навчання безперервно на тих самих умовах у Київському авіаційному інституті, його відокремлених структурних підрозділах та Українській державній льотній академії за обраними спеціальностями й джерелами фінансування. Викладачам запропонують продовжити викладання їхніх дисциплін. Реорганізація закладу не вплине на умови праці й рівень заробітних плат освітніх працівників, однак призведе до оновлення складу керівництва університету та внутрішніх управлінських процесів".

На період реорганізації в університеті призначать виконувача обов'язків ректора, а потім оголосять вибори двох нових очільників уже реорганізованих закладів.

Між тим у НАУ 13 жовтня заявили, що хочуть оскаржити рішення Кабміну в суді.

Перед цим НАУ вирішив передати майно Льотної академії "до сфери управління Міністерства оборони України як відокремленого структурного підрозділу Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба". Зазначали, що підставою, з-поміж іншого, стало "звернення колективу Льотної академії про відокремлення від Національного авіаційного університету". Таке повідомлення з’явилося 2 жовтня.

У відповідь у Льотній академії заявили, що Національний авіаційний університет "вкотре ігнорує думку колективу академії й повністю спотворює зміст рішень, ухвалених колективом академії". Льотна академія хоче вийти зі структури НАУ й отримати статус юридичної особи, а не приєднуватися до іншого університету, у цьому випадку — харківського.

У червні 2023 року колектив Льотної академії ухвалив рішення клопотати про відокремлення від Національного авіаційного університету. На брифінгу в липні заступник директора академії Михайло Сорока сказав, що такий статус академії за всі ці роки призвів до занепаду навчального закладу — єдиного в Україні, який має багаторічний досвід підготовки пілотів для цивільної авіації.

Топ дня

Вибір редакції