Росіян допустили до Паралімпіади-2024: позиція володарки ліцензії на участь в іграх з Кропивницького та її тренера

Володарка ліцензії на участь у Паралімпіаді-2024 Вікторія Шпачинська та заслужений тренер України Олег Соколовський . Фото: Суспільне Кропивницький

Володарка ліцензії на участь у Паралімпіаді-2024 Вікторія Шпачинська з Кропивницького та її тренер Олег Соколовський розповіли Суспільному про свою позицію щодо ситуації з допуском росіян до Паралімпіади в Парижі. Керівник Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич сказав, що українські спортсмени будуть боротися за медалі Паралімпіади-2024, попри можливу участь в іграх росіян. 29 вересня міжнародний паралімпійський комітет у Бахрейні більшістю голосив дозволив представникам Росії брати участь в іграх у Парижі під нейтральним прапором.

Вікторія Шпачинська — володарка ліцензії на участь у Паралімпіаді-2024 року у штовханні ядра. Каже, минулої п’ятниці дізналася про те, що міжнародний паралімпійський комітет допустив росіян до участі у Паралімпіаді у Парижі.

"Коли дізналася, я засмутилася. Вони мені не складають конкуренції, я їх не боюся. Всі ми на рівних, коли ми у секторі. Якщо росіяни будуть виступати, я їм тиснути руки не буду, привітання від мене не буде".

Говорить, нині її завдання, зробити максимум, щоб перемогти.

"Я зроблю все залежне і незалежне від мене, щоб виграти у них – це справа принципу".

Тренер Вікторії Шпачинської Олег Соколовський каже, був шокований рішенням міжнародного паралімпійського комітету допустити на ігри спортсменів з Росії.

"Багато європейських і світових організацій поводяться неадекватно, оцінюючи те положення, яке є у нашій країні. Йде повномасштабна війна, і які можуть бути допуски чи не допуски представників країни-агресора? Скільки у нас знищено і міст, і сіл, спортивної інфраструктури. У Бахмуті був центр олімпійської підготовки, паралімпійської підготовки, стадіони, басейни, тренажерні зали. Нічого не лишилося".

Генеральна асамблея Міжнародного паралімпійського комітету, що проходила у Бахрейні, 29 вересня дозволила представникам Росії взяти участь у Паралімпійських іграх-2024 у Парижі під нейтральним прапором. Делегати проголосували за часткове відсторонення російських пара атлетів від змагань. 90 делегатів були "за", 56 — "проти", 6 — "утрималися".

Олег Соколовський сподівається, що час ще є для виправлення деяких позицій стосовно участі спортсменів з Росії. Чи братимуть участь у Паралімпіаді українські спортсмени, у тому числі й Вікторія Шпачинська, у разі виступу там росіян, говорить, вирішуватиме керівництво Національного паралімпійського комітету.

Керівник Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич сказав, будуть працювати над тим, щоб гідно представити Україну на Паралімпіаді. "У нас є колегіальний орган – рада Національного паралімпійського комітету України, є рада тренерів, є наш загал спортсменів. Ми з Міністерством молоді та спорту будемо вирішувати все, щоб гідно представити Україну. В якому варіанті – це питання нашої роботи, до Паралімпіади майже рік, і будемо боротися за те, щоб це представництво було гідним, і на перемогу України, щоб ми перемагали разом із ЗСУ".

Вважає, час, що залишився до ігор, треба використати для повної ізоляції росіян від паралімпійського руху.

"Я хочу зі своєю командою продовжити боротьбу, а чи нейтральний цей суб’єкт російського спорту на Паралімпіаді у Парижі? І доведіть його нейтральність, і на цю тему ми будемо боротися дуже потужно".