Міфи про лікування сколіозу. Реабілітологиня з Кропивницького розповіла, як можна нашкодити дитині

Заняття з гімнастики для корекції хребта. Фото: Instagram/spine_health_in_krop

Реабілітологиня з Кропивницького Оксана Якушко назвала два поширені міфи про лікування сколіозу у дітей. Втрачений час на неефективні методи буде важко повернути, бо важливо виправити поставу дітей до того, як скелет сформується повністю.

Коли мова йде про нетрадиційні методи лікування сколіозу у дітей, реабілітологині найперше спадає на думку спроби батьків пацієнтів вилікувати викривлення хребта у мануальних терапевтів.

"Через низьку обізнаність батьки ведуть до них дитину, щоб щось вправити. Це не вправляється. Сколіоз – це тривимірне зміщення. Сам хребет змінюється, він уже не правильної анатомічної будови. Тому активно втручатися, натискати, хрустіти кістками – це може бути небезпечно".

Ще один пошириний міф — у лікуванні та формуванні постави допоможе плавання.

"Насправді плавання не скоригує вигини хребта, які утворились, бо у воді ми легші у рази, вода огинає наші нерівності, тіло, і ніякої корекції постави не відбувається".

Для лікування сколіозу застосовують три методи

  1. Якщо відхилення зребта від норми менш як 25 градусів, застосовують гімнастику, що коригує та дихальну гімнастику.
  2. Корсет Шено призначають, якщо відхилення на понад 25 градусів. В ньому ходять (і сплять) по 20 годин на добу. Діти не хочуть в ньому ходити, бо це не зручно, вередують. Це не той м'який корсет, який продається в аптеці. Але важливо вчасно його одягти, до 14 років, бо важко коригувати хребет у пізньому віці.
  3. Хірургічне втручання.

Небезпека сколіозу не тільки у тому, що викривлення хребта порушує роботу усіх внутрішніх органів. Ніколи не знають, коли викривлення може зупинитись: чи відхилення припиниться на 10 градусах, чи досягне 70, коли людина не може ходити.