Реабілітологиня з Кропивницького Оксана Якушко назвала два поширені міфи про лікування сколіозу у дітей. Втрачений час на неефективні методи буде важко повернути, бо важливо виправити поставу дітей до того, як скелет сформується повністю.
Коли мова йде про нетрадиційні методи лікування сколіозу у дітей, реабілітологині найперше спадає на думку спроби батьків пацієнтів вилікувати викривлення хребта у мануальних терапевтів.
"Через низьку обізнаність батьки ведуть до них дитину, щоб щось вправити. Це не вправляється. Сколіоз – це тривимірне зміщення. Сам хребет змінюється, він уже не правильної анатомічної будови. Тому активно втручатися, натискати, хрустіти кістками – це може бути небезпечно".
Ще один пошириний міф — у лікуванні та формуванні постави допоможе плавання.
"Насправді плавання не скоригує вигини хребта, які утворились, бо у воді ми легші у рази, вода огинає наші нерівності, тіло, і ніякої корекції постави не відбувається".
Для лікування сколіозу застосовують три методи
- Якщо відхилення зребта від норми менш як 25 градусів, застосовують гімнастику, що коригує та дихальну гімнастику.
- Корсет Шено призначають, якщо відхилення на понад 25 градусів. В ньому ходять (і сплять) по 20 годин на добу. Діти не хочуть в ньому ходити, бо це не зручно, вередують. Це не той м'який корсет, який продається в аптеці. Але важливо вчасно його одягти, до 14 років, бо важко коригувати хребет у пізньому віці.
- Хірургічне втручання.
Небезпека сколіозу не тільки у тому, що викривлення хребта порушує роботу усіх внутрішніх органів. Ніколи не знають, коли викривлення може зупинитись: чи відхилення припиниться на 10 градусах, чи досягне 70, коли людина не може ходити.