"Це картопля й інші стратегічні овочі". У Попельнастівській громаді на Кіровоградщині збирають урожай з "Садів Перемоги"

Жителі Попельнастівської громади на "Городах Перемоги", вересень 2023 року. Фото: Facebook/Попельнасте — серце громади

У Попельнастівській сільській громаді Олександрійського району Кіровоградської області другий рік збирають урожай в межах проєкту "Сади Перемоги". Це картопля та інші овочі. Їх передають військовим частинам і в лікарні Кропивницького.

Про це розповів голова громади Олег Волянський.

Овочі садять другий рік. Для цього люди віддали свої приватні городи, якими поки не користуються. Біля села Попельнасте такої землі приблизно 40 соток. Усього по громаді до двох гектарів.

"Ми садимо три "стратегічні" овочі — картоплю, буряки й моркву. Цього року тільки в Попельнастому зібрали 350 відер картоплі. Це понад три тонни. Разом з іншими трьома селами (Червоною Кам’янкою, Добронадіївкою і Травневим) до 10 тонн. Також очікуємо по тонні-дві буряків і моркви".

Займаються цим працівники Попельнастівської сільської ради й старостатів. Вони садять овочі, доглядають за ними й збирають їх.

Олег Волянський й інші жителі Попельнастівської громади, вересень 2023 року. Фото: Facebook/Попельнасте — серце громади

За словами Олега Волянського, щоб зібрати картоплю, цього року на город у Попельнастому вийшли 20 людей. Вони викопали три тонни картоплі за кілька годин. Її перевезли у підвал колишньої лікарні. Приміщення торік почистили й зробили там вентиляцію, щоб там зберігати овочі.

Картоплина з "Садів Перемоги", Попельнастівська громада, вересень 2022 року. Фото: Facebook/Попельнасте — серце громади

Торік також садили помідори, огірки й перець. З помідорів робили сік. Огірки солили в бочках й брали для салатів.

Картоплю в сітках й консервовані овочі відправляють у госпіталь, Попельнастівська громада, вересень 2022 року. Фото: Facebook/Попельнасте — серце громади

Куди що передавати, вирішують на місці, у старостинських округах.

"У нас є контакт з волонтерами. Кожне село має "улюблену" бригаду, де служать земляки, й саме туди стараються відправити якусь посилку. Військовим йдуть переважно закрутки. У медичні заклади (у кропивницькі шпиталь і четверту лікарню) передаємо сирі овочі — картоплю, буряк і моркву в сітках".