У громаді на Кіровоградщині паліїв трави та сміття шукають за допомогою дрона. За день оштрафували п'ятьох

Пожежі у Голованівській громаді виявляють за допомогою дронів. Фото: Facebook/Голованівська селищна рада

У Голованівській громаді Кіровоградської області за допомогою дрона виявляють пожежі, під час яких горить суха трава, листя та сміття. За день виписали штрафи п'ятьом паліям.

З настанням осені жителі громади почали масово спалювати сухе сміття, розповів Суспільному голова громади Сергій Цобенко.

"Отримуємо щодня скарги телефоном, письмово та усно. Смог стоїть і вдень, і вночі. Дим впливає на якість повітря і таким чином на здоровя усіх жителів громади".

Осередки займання за допомогою дрона виявляють і вдень і вночі. Це роблять працівники служби з надзвичайних ситуацій, а представники сільради складають на порушників адміністративні протоколи.Штраф за спалювання сміття складатиме від 340 до 1360 гривень, сказав Сергій Цобенко.

Напередодні таким чином оглянули територію Голованівська і Межирічки та виявили п'ять паліїв.

Через спалювання опалого листя виділяються небезпечні речовини – сполуки аміаку, чадний газ, бензопірен. Вони можуть викликати у людини онкологічні та серцево-судинні захворювання, алергію, бронхіальну астму, розповіла Суспільному доцентка екологічної кафедри Центральноукраїнського державного університету Тетяна Тунік. Крім шкоди для здоров’я людини, спалювання листя шкодить довкіллю, забруднює повітря та ґрунт.

Протягом доби 12-13 вересня рятувальники Кіровоградської області загасили 14 пожеж сухостою, розповіла Суспільному речниця ДСНС в регіоні Оксана Мачак.

Загоряння стались у Кропивницькому, в селищі Устинівка, біля села Вільне Соколівської громади, селищі Олександрівка, на околиці міста Бобринець, у селі Дмитрівка, біля села Капітанка Побузької громади, села Ємилівка Голованівської громади, селища Вільшанка, села Великі Трояни Благовіщенської громади, у місті Мала Виска та у селі Злинка. Одну пожежу сухостою на площі 1 га загасили у місті Світловодськ.

В усіх випадках травмованих та загиблих немає.