Кропивницький хлібзавод купує борошно для випікання хліба у Дніпропетровській області, а не у Кіровоградській. На Кіровоградщині є десять виробників борошна у промислових обсягах. Його якість не влаштовує, є вимоги й до ціни.
Про це Суспільному сказала директорка хлібозаводу Владлена Паренкова.
На Кропивницькому хлібозаводі щодня випікають 17 тонн хліба. Борошно купують у Дніпропетровській області. Директорка хлібозаводу пояснила чим не влаштовує борошно з Кіровоградщини.
"Борошна достатньо, але воно незадовільної якості. По-перше, рівень клейковини і білизни. Також ми працюємо без домішок. Дуже важко зараз знайти в Україні виробника, який працює без домішок. Ми не можемо переналаштовувати виробництво кожен раз під сировину".
Говорить, крім якості борошна, зважає на ціну, влаштовує — від 10 до 11,5 тисяч гривень за тонну.
"Для того, щоб не було підвищення ціни на хліб у півтора або два рази, я маю влазити у коридор собівартості, який у мене є".
У Кіровоградській області 10 господарств виробляють борошно у промислових обсягах, каже керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. Нині оптово-відпускні ціни на тонну борошна від 10 до 12 тисяч гривень у залежності від об’єму партії та якості борошна.
Говорить, знає, що кропивницький хлібозавод закуповує сировину не у місцевих виробників. Вплинути на це не може.
"Це договірні відносини між двома приватними підприємствами. Так, є виробники Кіровоградської області, але можливо у них там є нюанси з обсягами, або вже є договори з іншими покупцями, або якість борошна не зовсім та, що потрібна для випікання вищого ґатунку хлібобулочних виробів".
У місті Новоукраїнка Кіровоградської області 17 років працює млин. Переробляє на борошно 500 кілограмів зерна за годину, розповів директор переробної бази господарства Віктор Лапа.
"Продуктивність млина 15 тонн за добу. Він працює у нас постійно. З нашого збіжжя виходить борошно вищого ґатунку. Воно на 100% підходить для хлібопекарського виробництва".
Керівник господарства Микола Макодзеба говорить, борошном забезпечують пайщиків і продають людям у Новоукраїнському районі. Готові співпрацювати з хлібозаводами області. Пропозицій від них не отримував. Каже, собівартість тонни пшениці у господарстві – 15 тисяч гривень. Меншу ціну вважає неприйнятною.
"Якщо прослідкувати ціни від нашої пшениці до хліба на прилавку, можна побачити, що отримується там і що залишається тут. Хай переробники і виробники проглянуть ціни від пшениці й до прилавка. Я коштом когось не хочу жити, але хочу, щоб люди й зарплату отримували".