"Впливають повітряні тривоги й багато занять онлайн". На Кіровоградщині у 2023 році знизилися показники якості навчання

. Фото: Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині у 2023 році знизилися показники якості освіти. Їх визначають за результатами олімпіад і Національного мультипредметного тесту. Цього року менше дітей, які мають 200 балів. Про це розповіла директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко.

Цього року на Національний мультипредметний тест зареєстрували 6698 учасників. Це на 1500 більше, ніж торік. 57 учнів склали мультитест на 200 балів. Одна дівчина отримала найвищу кількість балів за усі три тести. Торік було 153 школярі з результатом 200 балів.

Якщо торік із 49 громад області 21 територія мала щонайменше одного учня з 200 балами, то цього року таких територій 16.

За словами Ельзи Лещенко, вплинули зміни в системі оцінювання мультитесту, повітряні тривоги й велика кількість навчання онлайн.

"Наприклад, візьмемо Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат. Торік 13,4 відсотка випускників склали мультитест на 200 балів. Цього навчального року це 3,4 відсотка. Це та сама школа й ті самі вчителі. Але діти, які перебувають на ночівлі на пансіоні, під час повітряної тривоги обов’язково спускалися в укриття. Відповідно, коли вони підіймалися, важко було збиратися на перший урок. Діти просто могли не висипатися, і фізіологія зіграла свою роль".

Що відомо про школярів, які 2023 року на Кіровоградщині склали НМТ на 200 балів

200 балів за усі три предмети, з яких складала тест, отримала випускниця кропивницького ліцею імені Шевченка Анна Поступайло.

П'ятеро випускників склали по два тести на 200 балів. Це Аліна Морондель з Гайворонського ліцею №2, Анна Совгиря з Долинського ліцею №1, Інна Канюс з Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернат, Максим Стецик з Кропивницького ліцею природничих наук, Кірілл Буйвал з Олександрійського ліцею імені Тараса Шевченка.

У Всеукраїнських олімпіадах брали участь 47 учнів. У них 17 перемог, сім дипломів другого ступеня і 10 третього.