Поліцейські Кіровоградської області здійснюють гуманітарні місії на деокуповані території України. Як там допомагають жителям, в етері Українського Радіо Кропивницького розповів старший інспектор з особливих доручень управління дотримання прав людини Микола Сульжук.
Слухайте цю програму на Українському Радіо Кропивницького на платформі SoundCloud
Кропивницькі поліцейські працювали на деокупованих територіях у Херсонській, Миколаївській, Харківській, Донецькій, Луганській та Запорізькій областях. Поліція – це перший орган державної влади, який заходить на деокуповані території після звільнення їх Збройними силами. Вони забезпечують охорону та порядок, говорить Микола Сульжук.
"Також здійснюють евакуацію людей, тому що ці території досить часто обстрілюють. Евакуація – це не "поїхали й забрали". Готуються шляхи евакуації, місця дислокації, це кропітка робота".
Люди, які залишаються, не відчувають себе в безпеці через постійні обстріли, майже відсутню медичну допомогу. Поліцейські доставляють людям, які залишились на цій території, гуманітарні вантажі, напряму спілкуючись із громадськими організаціями.
Поліцейські реєструють воєнні злочини, які вчинили росіяни, виявляють людей, які займаються колаборацією з окупантами. Так на цих територіях виявили 79 прихованих катівень.
"Місцеве населення, вони знають хто з ким співпрацював та хто що робив. Вони є свідками тих подій. І ті, хто співпрацював з росіянами, вони понесуть відповідальність. Також для фіксації воєнних злочинів люди розповідають де базувалися росіяни, що робили, куди влучили, що замінували.