Переважно змішана форма. Як навчатимуться студенти кропивницьких університетів на початку нового навчального року

Фасади будівель кропивницьких університетів. Колаж: Суспільне Кропивницький

"Мусимо почати навчання дистанційно", – написав на своїй сторінці у Facebook ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, що у Кропивницькому, Євген Соболь. З його слів, причина – обстріли російськими військовими й влучання в заклади освіти наприкінці липня. Суспільне дізнавалось, як у новому навчальному році розпочнуть навчання в інших кропивницьких університетах.

Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка

За інформацією ректора, студенти другого-четвертого курсів навчання розпочали 7 серпня в режимі онлайн, першокурсники розпочнуть навчання 1 вересня. Раніше розпочали навчальний рік, щоб зекономити на опаленні взимку. Не зважаючи на дистанційну форму навчання з початку навчального року, університетські укриття обстежили, забезпечивши їх усім необхідним. Формат навчання з 14 серпня визначать окремо.

Центральноукраїнський національний технічний університет

Ректор університету Володимир Кропівний розповів, що навчальний рік готуються розпочати очно в понеділок, 4 вересня: "Готові оперативно реагувати на безпекову ситуацію, змінювати формат навчання. Але нині завершуємо підготовку укриттів до навчального року, закуповуємо необхідне. 20 серпня має бути комісія, яка обстежить їх, що ми отримали відповідний санітарний паспорт".

Льотна академія НАУ

Речниця академії Олена Ковальова сказала, що для своїх курсантів і студентів обрали змішану форму навчання: "Курсанти 2-3 курсів, які навчаються на пілотів, навчатимуться очно – таке вивчення теоретичних дисциплін, необхідних їм для отримання посвідчень пілотів, є вимогою Державіаслужби. Решта студентів та курсантів навчатимуться дистанційно. Очне навчання відбуватиметься в аудиторіях, максимально наближених до укриттів, що курсанти могли якнайшвидше сховатися у разі оголошення повітряної тривоги".

Починають навчання 1 вересня.

Донецький національний медичний університет

Керівниця релокованого у Кропивницький закладу освіти Майя Єрмолаєва розповіла, що специфіка медичної освіти вимагає максимального залучення студентів до очного навчання, однак частина їхніх студентів перебувають за кордоном, тому обрали змішану форму навчання з 1 вересня: "З місцевих студентів формуватимемо групи, які зможуть відвідувати заняття, онлайн-навчання організуємо для тих, хто виїхав з країни. Оскільки навчальні приміщення ми орендуємо, складаючи розклад занять, будемо враховувати те, на яку кількість людей розраховані укриття в цих приміщеннях. Для першого курсу максимально плануємо очне навчання".

Донецький державний університет внутрішніх справ

Курсанти та студенти бакалаврату навчатимуться очно з 1 вересня, сказала начальниця відділу комунікацій та інформаційного забезпечення університету Вікторія Меркулова: "Курсанти-першокурсники при цьому житимуть в казармі. На змішаній формі будуть студенти магістратури".