Кропивничанина ув’язнили за ухилення від мобілізації. Це перший такий вирок в області за час воєнного стану

Доповнено
. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанина ув’язнили на три роки за ухилення від мобілізації. Цього домоглися прокурори Кіровоградщини, оскарживши вирок районного суду. В області за період дії воєнного стану це перший вирок щодо реального позбавлення волі людині, яка відмовилася від військової служби. Про це Суспільному розповіла речниця прокуратури області Наталія Алєксєєнко.

За інформацією речниці, 32-річний кропивничанин у грудні 2022 року прибув до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки по повістці щодо загальної мобілізації й відмовився від відправлення у війська для проходження служби. Чоловік був придатним до служби в армії, права на її відстрочку не мав і щодо наслідків відмови від мобілізації був поінформований.

5 квітня 2023 року Кіровський районний суд визнав кропивничанина винним за статтею 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період) та призначив три роки позбавлення волі. Адвокат Роман Холоденко просив пом’якшити покарання, застосувавши іспитовий строк. Суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки та звільнив від відбування покарання з випробувальним строком два роки.

Тоді підозрюваний говорив Суспільному, що провину визнає. Сказав, що відмовився від військової служби через страх загинути: "В мене дуже багато знайомих і друзів, яких вже немає, які пораненні й залишились інвалідами".

Прокурори не погодились з рішенням  суду і подали апеляційну скаргу. Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Кропивницького апеляційного суду задовольнила апеляцію. Вирок районного суду скасували.

Адвокат засудженого Роман Холоденко сказав Суспільному: "Для мене рішення суду – це закон. Право клієнта – оскаржувати його в касаційній інстанції. Поки що він з цим питанням до мене не звертався".