На Кіровоградщині реєструють електронні кабінети вступників. Що і для кого змінилося цього року

У Центральноукраїнському університеті допомагають абітурієнтам зареєструвати електронні кабінети. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області третій день триває реєстрація електронних кабінетів. Вони потрібні абітурієнтам, які планують вступати до закладів вищої освіти. Створити електронні кабінети мають усі вступники. Суспільне дізнавалося, чи є зміни цього року.

Кабінети реєструють на сайті єдиної державної електронної бази з питань освіти. Сама процедура не змінилася. Вона триває не більше 10 хвилин за умови постійного доступу до бази, говорить працівниця консультаційного центру при Центральноукраїнському університеті Сніжана Гонтова.

"Система цього року нормально працює. Не висне. Єдине, що, наприклад, в перший день, коли анонсували роботу, то до обіду не можна було працювати".

Зміни стосуються реєстрації заяв на участь у співбесідах і творчих конкурсах для пільгових категорій, пояснює секретарка приймальної комісії Наталія Подопригора.

"Всі заяви для участі у співбесідах пільгових категорій вступників здійснюються через електронний кабінет. Заяви можна подавати до 18 години 10 липня. Раніше їх подавали в паперовому вигляді до приймальних комісій університетів".

Консультаційний центр в університеті створили для допомоги абітурієнтам.

"Я прийшла сьогодні сюди, тому що тут дуже зручно, тобі допоможуть викладачі, – розповіла абітурієнтка Юлія Філіппова. – Я хочу вступити сюди на тренера".

Вероніка Козлова каже, що реєстрація тривала сім хвилин. "Мені здається, якби я знала, що це буде так швидко, то я і вдома сама б зробила. Але я просто переживала, щоб внести всі документи і щоб все було правильно, без помилок".

За словами Сніжани Гонтової, заяви на вступ на основі повної загальної середньої освіти можна буде подавати з 19 липня. Одному можна буде подати 20 заяв, п’ять з них на державну форму навчання.