У Кропивницькому школяр-барабанщик грає на вулицях, щоб зібрати гроші на прилад нічного бачення для тренера

Давид Кібукевич вуличною грою на барабанах збирає гроші для свого тренера, який воює. Фото: Суспільне Кропивницький

11-річний кропивничанин Давид Кібукевич грає на барабанах у різних мікрорайонах міста, щоб зібрати гроші на прилад нічого бачення для свого тренера з таеквондо, який нині на фронті. Має бути прикладом для вихованців і хоче захистити Україну – тому пішов воювати, розповів Суспільному його наставник Віктор Тихоненко. Своїм учнем пишається, на фронті знаходить час, щоб переглянути у соціальних мережах виступи свого вихованця.

На барабанах – прапор України, в серці, каже – любов до неї. З таким настроєм п’ятикласник Давид Кібукевич влаштовує концерти на вулицях Кропивницького. Поряд – скринька для збору грошей для тренера і його побратимів. Кожен свій виступ хлопець починає з Гімну України: "Показую, що ми перебуваємо в Україні, це Україна і треба підтримувати своїх".

Барабанити почав у три роки, розповів Давид: "Брав палички для суші, ракетку для тенісу – іграшкову пластикову – вона була дуже гучна, думав, що це барабан і барабанив по ній щодня. Потім перейшов на кришки від каструль, самі каструлі, сковорідки і все, що можна було".

Під час кожного виступу поряд з Давидом його мама і тато. Зі слів батька, Анатолія Кібукевича, пишаються сином: "Всі наші рідні пишаються, бо він отримує від цього задоволення, і ми щось робимо для нашої країни".

Пишається своїм учнем і Віктор Тихоненко, який, з його слів, нині перебуває в районі Мар’їнки на Донеччині: "Давид запитав у мене, що нашій бригаді потрібно. Я спочатку не дуже хотів напружувати його цим, знаючи, що він на це багато часу витрачає. Та потім подумав, що він робить гарну справу з батьками, і це допоможе нам. Вирішили, що нам найбільш необхідний зараз прилад нічого бачення для нічних штурмів".

Віктор Тихоненко. Фото Віктора Тихоненка

Новина, що тренер йде воювати, засмутила, сказав Давид. Вирішив, що допомагатиме йому чим зможе. Нинішній збір грошей – другий, який організував хлопець. 2022 року, граючи на барабанах у різних мікрорайонах міста, він зібрав 30 тисяч гривень. Гроші передав на машину для 79-ї десантно-штурмової бригади.

Зі слів барабанщика, кожен виступ – це 30 музичних композицій: "Деякі просто кидають гроші і йдуть далі, деякі – кидають і дивляться, як я граю. Я розумію, що їм це подобається. І мені це подобається".

Давид розширює географію своїх концертів. Має в доробку виступ у місті Кривий Ріг на Дніпропетровщині.

Зі слів хлопця, на прилад нічного бачення потрібні 120 тисяч гривень. За місяць він зібрав половину. Коли закінчиться війна, планує влаштувати святковий концерт.