Найпоширеніші види шахрайств: на Кіровоградщині з початку року зареєстрували 872 випадки

. Скріншот з відео Нацполіції про обшуки в рамках розслідування справи

У Кіровоградській області з початку 2023 року зареєстрували 872 випадки шахрайства, розповів Суспільному начальник поліції в області Роман Козьяков. Найпоширеніша схема, за якою обдурюють людей — це реалізація товарів через інтернет. Таких випадків з початку року зареєстрували 333.

Щоб не стати жертвою шахраїв, начальник поліції радить купувати на перевірених сайтах та у продавців, які мають позитивні відгуки. Товар оплачувати після отримання.

Інший вид шахрайства — це телефонні дзвінки від нібито представників банку. Щодня в області реєструють від трьох до семи таких звернень. "Людям телефонують і повідомляють: "З вашого рахунку підозріла транзакція", "Ваш рахунок заблокований", "Ваші гроші з рахунків переведені" і вони, як співробітники безпеки банку, нададуть допомогу у повернені цих грошей. Люди, не перевіривши інформацію, починають виконувати ті дії, про які просять шахраї, переказуючи свої гроші на їхні рахунки".

Ще один вид шахрайства — це використання фішингових сайтів. Це неправдиві сайти, які від реального сайту можуть відрізнятися одним символом. Таке посилання шахраї маскують для того, щоб покупець вважав, що знаходиться на справжньому сайті. Це роблять для того, щоб отримати конфіденційну інформацію про користувачів: дані банківських карток, паролі.

Начальник відділу протидії кіберзлочинам в області Дмитро Калашников, щоб не бути обдуреним шахраями, радить:

  • Для купівлі використовувати тільки вебсайти офіційних представництв торгових марок або перевірені ресурси. Нікому не передавати дані своєї банківської картки, особливо CVV код та PIN. Працівники банку ніколи не питають цих даних у клієнтів.
  • Купуючи товари на інтернет-платформах, обговорювати умови тільки в чаті цієї платформи та не переходити за посиланням. Наприклад, при купівлі товарів на ОЛХ умови обговорювати тільки в їх чаті, а не переходити на Viber чи інший месенджер для обговорення. Якщо вам скидають фішингові посилання на сайт, не заповнювати там дані своєї банківської картки.
  • Використовувати надійні паролі та зберігати їх у безпечному місці.
  • Для здійснення платежів в інтернеті мати окрему банківську картку та встановити ліміт на купівлю товарів в інтернеті.
  • Використовувати тільки офіційні додатки мобільного банкінгу.
  • Не проводити банківські операції з чужих пристроїв.
  • Прив'язати мобільний номер до свого паспорта.

Якщо ви стали жертвою шахраїв можна звернутися на сайт кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або до найближчого відділення поліції.