У Кропивницькому здають кров для поранених бійців і травмованих в аваріях. Хто може бути донором

. Кіровоградська обласна станція переливання крові. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому здають кров для поранених бійців і травмованих в аваріях. Донорів просять приходити в обласну станцію переливання крові. Акція триватиме до кінця тижня, сказав завідувач відділу станції Вадим Чернишов. Суспільне розповість, хто може бути донором.

Цього тижня у Кіровоградській обласній станції переливання крові збирають кров для травмованих в аваріях та поранених військових. Оголошення про акції розмістили на своєму офіційному сайті, запрошували долучитись працівників різних організацій, підприємства. Зі слів Вадима Чернишова, акція необхідна, щоб залучити нових донорів.

"Нині такий час, що ми приймаємо всі групи. Показання для здавання крові – це вага більше 50 кілограмів та вік 18 років. Ніяких хронічних, вірусних, шкірних захворювань".

Донорів безкоштовно обстежуються на гепатит В, С, ВІЛ та сифіліс. Терапевт визначає рівень гемоглобіну в крові та його загальний стан.

Перед тим як здати кров, донорів безкоштовно обстежуються на гепатит В, С, ВІЛ та сифіліс, визначають рівень гемоглобіну. Фото: Суспільне Кропивницький

Денис Пікаш здавав кров вперше. Чоловік працює у Кропивницький районній адміністрації. Крім нього, прийшли ще 14 колег.

"Багато колег теж вперше вирішили доєднатися до цієї акції. Але є й такі працівники, які вже були донорами та нас загітували здавати кров для наших воїнів".

Кропивничанка Анастасія Масленнікова працює у приватній фірмі. Здаватиме кров учетверте.

"Коли почалась війна, вирішила, що треба чимось допомогти нашій армії. Записалась в чергу донорів. Торік у серпні мені подзвонили і сказали, що можна прийти та здати кров. Це моя особиста ініціатива".

Після обстеження донорам дають солодкий чай з печивом, аби не було запаморочення під час забору, пояснив завідувач відділу заготівлі крові Роман Соболь. Знову ці люди можуть бути донорами за дві місяці.

"Кров, яку здадуть донори під час акції, направлять як на потреби містян, жителів області, так і на прифронтові регіони. До нас приїжджають як приватні компанії, так і комунальні різні служби".

Торік в області сталося 2166 дорожніх аварій. За чотири місяці цього року – 782. Це дані від речника патрульної поліції області Дмитра Поперешняка.

"У 2022 році на дорогах Кіровоградської області у дорожній аваріях травмувалися 795 людей, 87 – загинули. У той же час – за чотири місяці 2023 року на дорогах області травмувалися 227 людей, а 29 – загинули".

Зі слів Романа Соболя, за день здали кров пів сотні людей. У кожного взяли 450 мілілітрів.