У Новомиродській громаді Новоукраїнського району Кіровоградської області віряни голосували за перехід до Православної церкви України. На збори прийшли понад три сотні людей, розповів Суспільному співорганізатор зібрання Вадим Батій.
За його інформацією, також присутні проголосували за висловлення недовіри настоятелю Свято-Миколаївського храму Української православної церкви Сергію Шваї та парафіяльній раді, обрали нову раду та нового очільника.
"Протокол зібрання ми направимо у Кіровоградську обласну військову адміністрацію. Нехай перевіряють інформацію і тоді вже передають її до державного реєстратора".
Храм Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ тимчасово розташований у коридорі колишнього будинку культури. Вадим Батій говорить, хотіли б перейти до будівлі Свято-Миколаївського собору Української Православної Церкви.
"Приміщенні цієї церкви належить релігійній громаді, тобто вірянам, які ходять на службу у цей храм. Ми теж зібралися та вступили до неї. Потім, коли стали її членами, проголосували за недовіру до настоятеля і парафіяльної ради. Ми все зробили в рамках чинного законодавства".
Зі слів чоловіка, представники УПЦ на зібрання не прийшли, збори відбулися без провокацій. "Хоча йшов дощ, новомиргородці все одно прийшли на збори. Всі були на позитиві, адже люди розуміють, що роблять історичну справу".
Проведені збори парафіян ПЦУ – незаконні, ухваленні рішення не мають ніякого відношення до Свято-Миколаївського храму Української Православної Церкви, говорить настоятель Сергій Швая. З його слів, у статуті чітко прописано, хто має право вирішувати перехід релігійної громади – це люди, які відвідують богослужіння цього храму.
"Щодо висловлення недовіри мені, то це можуть зробити лише ті віряни, які належать до громади Свято-Миколаївського храму. Я не знаю тих людей, які прийшли на ці збори, вони не відвідують нашу церкву, тому їхнє зібрання відношення особисто до мене ніякого не має".
Що відомо
11 квітня цього року у Новомиргороді на території Свято-Миколаївського собору Української Православної Церкви Московського патріархату зібралось більше сотні людей. Вони пропонували громаді УПЦ або перейти до Православної церкви України, або звільнити храм.
Читайте також
- "Виявом поваги є молитва". Кропивницький священник про поминальні обіди біля могил
- "Українці потребують церкви, яка слугує Богу і своєму народу", – архієпископ Кропивницький і Голованівський ПЦУ Марк
- Один храм на Кіровоградщині перебуває у комунальній власності. Кому належить решта церковного майна в регіоні
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб