У Кропивницькому спортивна школа зі швейним підприємством отримали поворотну фінансову допомогу в рамках регіональної програми підтримки підприємництва, що фінансується з обласного бюджету. Про це Суспільному розповіла директорка Регіонального фонду підтримки підприємництва Ольга Ковальова-Алокілі. В області такі кредити для розвитку свого бізнесу отримали четверо підприємців. Кому виділити гроші, обирали під час конкурсу.
Єлизавета Горлова та Сергій Циганков мають родинну справу. Це спортивна школа зі швейним підприємством. Тут шиють спортивний одяг. Шиттям займаються два місяці.
Тренуючи дітей, постійно робили замовлення на відшив спортивного одягу в швейних підприємствах з Києва, Харкова та Кривого Рогу, розповів Сергій Циганков: "Навіщо спонсорувати якісь підприємства, якщо ці гроші можна витрачати на розвиток нашого спортивного клубу".
Зі слів чоловіка, для розвитку справи не вистає вишивальної машини. Вона коштує 280 тисяч гривень. Всієї суми не мав, тому подав заявку на безвідсотковий кредит до обласного фонду підтримки підприємництва. Його надають під заставу майна на три роки: "Було б безглуздо не думати про ризики, але, якщо не бути впевненим у своїх кроках, то навіщо тоді взагалі щось починати. Придбавши цю швейну машину, ми забезпечимо і робочі місця".
Цей проєкт – один з чотирьох, обраних для кредитування Регіональним фондом підтримки підприємництва. Серед вимог – створення нових робочих місць та частка власного фінансування. Швейне підприємство вклало 80 тисяч гривень.
"Підтримали чотири з шести поданих проєктів. Серед них, наприклад, відкриття хостелу в Бобринецькій громаді. Перший в Україні дошкільний навчальний заклад, який отримав ліцензію. Там вже п'ять нових робочих місць створено",– розповіла Ольга Ковальова-Алокілі.
За її словами, до кінця року у фонді спроможні надати кредити на загальну суму два мільйони гривень: "Мільйон з яких, ми сподіваємося, буде профінансовано з обласного бюджету, і мільйон – за рахунок зворотних коштів, які має Регіональний фонд".
Директорка Регіонального фонду підтримки підприємництва сказала, що планують підтримати близько десяти проєктів: "Обов’язково здійснюється моніторинг протягом трьох років. Здійснюється виїзд на місце проведення. Це для того, щоб з’ясувати, чи дійсно це обладнання, крім отриманих документів, перебуває, де заявлено".
Нині розпочався новий прийом бізнеспланів. Він триватиме до 20 жовтня.
Читайте також
- "Люди годинами стояли за хлібом під обстрілами". Власник пекарень – про роботу в Харкові та переїзд у Кропивницький.
- Переїзд підприємств на Кіровоградщину. Досвід великого та малого бізнесу.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб