Школярка з Новомиргорода дослідила грязі озера Лонго та перемогла у Всеукраїнському конкурсі

.

Вихованка Кіровоградської малої академії наук Вероніка Левіна посіла перше місце у всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. Дівчина дослідила використання лікувальних властивостей грязей новомирородсько озера Лонго у реабілітації хворих на артритЦе – запальний процес у суглобі. Часом, запалення може поширюватися на шкіру, м'язи та інші тканини.. Над проєктом працювала три роки. Суспільне розпитало про результати досліджень.

Усього участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук взяли 1600 учасників із усієї України. Уперше науковці Кіровоградщини посіли 2 місце серед усіх команд України.

Вероніка Левіна проживає у місті Новомиргород Кіровоградської області. Малу академію наук у Кропивницькому відвідує три роки. З 9 класу дівчина почала досліджувати хімічні та лікувальні властивості озера Лонго.

"Від учителя історії я дізналась, що раніше люди використовували грязі озера Лонго (колишня назва Солоне) в лікуванні хвороб пов'язаних з опорно-руховою системою, але нині припинили. Тому я вирішила дослідити цю тему. Спершу з'ясувала історію озера, потім його хімічний склад. Для цього співпрацювала з лабораторією підприємства "Велта". В результаті досліджень виявилось, що грязі озера містять компоненти, які можуть мати лікувальні властивості – це кальцій, ферум, цинк тощо".

Заросле очеретом озеро Лонго у місті Новомиргород. фото Вероніки Левіної

З'ясувавши, що такий лікувальний склад грязей може позитивно впливати на людей, особливо у яких діагностували артрит, школярка звернулась по допомогу до місцевих лікарів. Заручившись підтримкою місцевого лікаря-травматолога Тараса Романенка, у міській лікарні організували експериментальне дослідженння.

Лікар підібрав 17 пацієнтів віком від 57 до 65 років, у яких діагностували гонарторозЦе – ураження колінного суглоба, яке відбувається внаслідок руйнування колінного хряща та подальших змін його структури. та остеоартроз. Хронічне прогресуюче захворювання суглобів, що характеризується ушкодженням суглобового хряща з подальшими змінами в кістках, синовіальної оболонці і зв'язках.Врахували особливості перебігу їхньої хвороби, загальний стан організму, наявність супутніх захворювань. Крім медикаментозного лікування, люди протягом двох місяців проходили терапію грязями.

Дослідження хімічних властивостей озера Лонго у лабораторії. фото Вероніки Левіної

Зі слів Вероніки, лікувальні грязі для процедур діставали з глибини не нижче 90 сантиметрів. Оскільки озером давно ніхто не користується і там виріс очерет, перший метр поверхні непридатний для лікування. Він наповнений рослинними залишками і живими мікроорганізмами.

"Перед проведенням терапії масу нагрівали до 40 градусів на водяній бані. Потім її наносили на ділянку колінного суглоба, захоплюючи половину стегна і верхню частину гомілки. На кисть руки у формі рукавички. Грязеву масу розрівнювали товщиною 5-6 сантиметрів, зверху накладали поліетиленовою плівкою, щоб зберегти тепло. Через 20 хвилин все ретельно змивали, щоб не було пересушення шкіри".

Після 20 сеансів експериментальної терапії, школярка дійшла висновку, що комплексне лікування медичними препаратами та грязями полегшує симптоми артриту.

"Виявилось, що в комплексі ремісіяПеріод перебігу хронічної хвороби людини, що характеризується значним ослабленням або зникненням її ознак. пацієнтів продовжується набагато довше, людям стає краще. Цю хворобу неможливо повністю вилікувати, вона з'являється з віком. Але завдяки грязям можна покращити стан організму пацієнтів та продовжити їхнє життя без болю".

Терапія грязями під час експерименту у міській лікарні Новомиргорода. фото Вероніки Левіної

Дослідження озера Лонго школярка проводила до війни. Його результатами зацікавились у міській раді Новомиргорода. "Оскільки озеро розташоване поруч з колишньою лікарнею Ганни Дмитрян, є така ідея реконструювати цю будівлю, облаштувати там медзаклад та надавати послуги з грязетерапії. Але ми спілкувалися з міським головою Ігорем Забажаном ще до війни. Нині це питання не на часі".

Цього року Вероніка Левіна закінчила Новомиргородську школу та вступила у Національний університет біоресурсів та природокористування України на факультет інформаційних технологій. Чи продовжить відвідувати Малу академію вирішить, коли розпочнеться навчання.

Читайте також

  • У Кропивницькому виготовили ЕМ-колобки для очищення річки
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб