Про пацієнтів, дітей-лікарів та готовність боронити Україну. Історія 81-річного сімейного лікаря з Аджамки

. Фото: Суспільне Кропивницький

У свої 81 Леонід Челішвілі працює сімейним лікарем у селі Аджамка Кропивницького району. Роботі в аджамській амбулаторії присвятив 55 років життя. Про свою роботу, про дітей, які стали лікарями та про те, що готовий йти захищати Україну – розповів Суспільному.

День медичного працівника відзначається щорічно у третю неділю червня. Цьогоріч свято припадає на 19 червня.

Ранок лікаря

Ранок Леоніда Челішвілі починається о 06:00. Спершу зарядка та душ, потім на роботу пішки. Дорогу до амбулаторії може пройти із заплющеними очима, адже ходить нею 55 років.

Допомога хворим

Далі – прийом хворих до 15:00, але люди звертаються за допомогою і вдень, і вночі. Щодня приходить від 20 до 25 пацієнтів з різними проблемами. "Основна моя спеціальність – хірург, а нині працюю сімейним лікарем, – розповідає Леоніда Челішвілі. – Обслуговуємо в кабінеті, або вдома, якщо є така необхідність".

За усю свою кар'єру медика прийняв більше 40 тисяч хворих, сказав Леонід Челішвілі: "Від старенького до маленького. Всі мені знайомі, всіх я пам’ятаю".

Фінансування

В аджамській амбулаторії працюють двоє сімейних лікарів. З Леонідом Челішвілі підписали декларації півтори тисячі людей. Їх роботу допомагає фінансувати громада, сказала її голова Тетяна Зайченко. "Додатково до грошей, які виділяє Національна служба здоров'я, громада виділяє майже 800 тисяч гривень на рік з сільського бюджету під програму медичних гарантій".

Діти, що взяли приклад з батька

З трьох дітей Леоніда Челішвілі двоє стали лікарями. "Старший – кандидат медичних наук, хірург. Менша працює в кардіодиспансері, лікар-кардіолог. Середній уже на пенсії, льотчиком був".

Захищати Україну – навіть зі зброєю у руках

Хобі Леоніда Челішвілі – полювання. Тому якщо буде необхідність, готовий захищати Кіровоградщину зі зброєю у руках. "Не дай Боже доберуться до нас. Я, як патріот своєї держави, організую такий супротив зі своїми друзями-мисливцями! Будемо наближати день перемоги!".

Читайте також

  • Як врятувати потопельника. Інструкція від Кіровоградських рятувальників та "Червоного хреста"
  • У Кропивницькому купатись у водоймах заборонили через воєнний час та відсутність облаштованих пляжів.
  • Фонтани на центральній площі Кропивницького не увімкнуть
  • Аварія в Мартоноші на Кіровоградщині. Що розповідають родичі загиблих та військові про затонулий БРДМ
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб