Перейти до основного змісту

"Була літня гума, автомобіль занесло": водійка з Кіровоградщини отримала умовний термін за смертельну аварію

У Кропивницькому судили водійку, яка скоїла смертельну аварію на дорозі Стрий — Умань — Дніпро — Ізварине. Це сталося через те, що жінка не замінила літню гуму на зимову. Справу розглядав Кропивницький районний суд 16 травня. Вирок оприлюднили 19 травня.

Про це йдеться в Державному реєстрі судових рішень.

За матеріалами слідства, аварія сталася 23 січня 2025 року. Жителька селища Кам'янець на власній машині, яка була в технічно-невідповідному стані, а саме, на машині були шини різних моделейце суперечить вимогам правил дорожнього руху та забороняє експлуатацію такого автомобіля з різними малюнками протектора.Захисний елемент на поверхні гумових виробів. Вона їхала автомобільною дорогою у напрямку Кропивницького, не впоралася з керуванням виїхала на зустрічну смугу і зіштовхнулася з легковою машиною.

Згідно з висновком судово-медичної експертизи, водій машини, в яку в'їхала жінка, отримав чисельні травми від яких помер.

Підозрювана свою вину визнала та пояснила, що вона їхала зі швидкістю до 100 кілометрів за годину. На автомобілі була встановлена одна літня гума. На вулиці йшов мокрий сніг, дорожнє покриття було слизьким, дорога була заокруглена, її автомобіль знесло на зустрічну смугу руху та відбулося зіткнення з іншим автомобілем. Після зіткнення вона втратила свідомість та прийшла до тями від запаху диму. Намагалася відкрити двері, але вони не відчинялися. Під час аварії вона також отримала травми. У лікарні дізналася, що інший водій помер.

Зі слів підозрюваної, вона відшкодувала дружині померлого матеріальну та моральну шкоду. Просила не позбавляти волі та права керувати автомобілем, оскільки її робота пов`язана з керуванням і у випадку позбавлення вона не зможе утримувати двох дітей.

Дружини померлого водія на засіданні не було. Представник адвоката до суду надав заяву, в якій зазначив, що підозрювана відшкодувала потерпілій витрати пов`язані з аварією, і та не має претензій до обвинуваченої. Також просили призначити водійці мінімальне покарання, не пов`язане з позбавленням волі з мінімальним іспитовим строком.

Суд визнав водійку винною за частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України й призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі строком на п`ять років, з позбавленням права керувати транспортними засобами один рік та звільнив від відбування призначеного їй основного покарання з випробуванням строком на один рік.

На обвинувачену поклали обов'язки: з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації Орган виконання покарань, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.за місцем проживання, повідомляти про зміну місця проживання, роботи, навчання.

Топ дня
Вибір редакції