Перейти до основного змісту

До кінця травня переселенцям, які не довше, ніж пів року, живуть у місцях тимчасового перебуванняДитячих садках, школах, лікарнях тощо. в громадах Кіровоградської області, планують роздати 400 продуктових й стільки ж гігієнічних наборів від громадської організації "Десяте квітня". З квітня видали половину.

Про це Суспільному розповіла соціальна працівниця організації Катерина Єрошкіна.

Гуманітарну допомогу зокрема отримали мешканці модульного містечка у Знам’янці Кропивницького району. Зі слів соцпрацівниці, цей проєкт вони реалізують на території Дніпропетровської, Черкаської, Кіровоградської та Полтавської областей. Якщо допомоги потребують люди з інвалідністю, пенсіонери чи багатодітні родини, тоді не беруть до уваги, коли вони приїхали в регіон.

Розвантаження гуманітарної допомоги від громадської організації "Десяте квітня" у Знам'янці. Суспільне Кропивницький

У знам’янське модульне містечко привезли 36 комплектів допомоги. Саме стільки людей нині там мешкають, розповіла працівниця Анастасія Савінкова. Вони евакуювались восени 2024 року з Покровського району та міста Часів Яр Донецької області. Проживання у модульному містечку безплатне.

"Наймолодшому у нас 18 років. Ми з кожним, хто приїжджає, укладаємо договір на пів року, і кожні пів року його переукладаємо".
Допомогу отримали усі 36 мешканців модульного містечка у Знам'янці. Суспільне Кропивницький

Одна людина отримала по одному гігієнічному та продуктовому набору. У гігієнічному є вологі та сухі серветки, мило, гель для душу, шампунь, зубні щітки та паста, набір для гоління та хатні капці. У продуктовому – крупи, консерви, олія, сіль, цукор, тушкованка.

Ольга Коваленко із селища Бересток Донецької області у модульному містечку живе з сином. За її словами, найбільше потрібні продукти.

"Все треба купувати. Для борщу, наприклад. Була б я у себе вдома, в мене там картопля, цибуля – запаси я робила з осені. А тут ти все купуєш".

Переселенка з Донеччини Галина Цюкало сказала, що для її родини важлива будь-яка допомога.

"Сіль, цукор – все що треба – гречка, тушкованка, вівсянку ми любимо, макарони. Шампунь, мило – та все що треба".

За словами соціальної працівниці Катерини Єрошкіної, переселенці можуть отримати також психологічну, соціальну та юридичну допомоги. Звертатись можна за номером "гарячої лінії" громадської організації: 0 800 33 28 58.

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції