Перейти до основного змісту

НСЗУ призупинила фінансування Кіровоградської обласної лікарні: що зміниться в роботі

Доповнено

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) призупинила фінансування 36 медичних закладів, серед яких є Кіровоградська обласна лікарня у Кропивницькому.

Цю інформацію Суспільному 14 травня підтвердила керівниця Кіровоградської обласної лікарні Лариса Андрєєва.

З її слів, у березні отримали інформаційний лист від НСЗУ.

"Це був лист про ймовірні порушення умов договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Він був адресований не особисто обласній лікарні, а всім надавачам медпослуг, де були посилання на фінансування, пакети і скарги від пацієнтів".

Нині з'ясовують, чому обласній лікарні призупинили фінансування. У закладі проаналізували фінансування, пакети, додатки та тендери, які провели торік, і зв'язалися з Національною службою здоров'я, сказала директорка.

"НСЗУ зробила аналіз фінансування обласної лікарні. Вони прорахували з системи, що пролікували 25 тисяч 149 пацієнтів. Всього ми придбали ліків і медвиробів на 134,3 мільйона гривень. Сюди входять гуманітарна допомога, державні програми і гроші НСЗУ. З цієї суми 71 мільйон – це гроші Національної служби здоров'я".

Зі слів Лариси Андрєєвої, витрати на ліки та медичні вироби для одного пацієнта за гроші НСЗУ склали 2500 гривень. Загальні витрати з урахуванням фінансування державних програм та пакетів НСЗУ – 5341 гривня.

"Ці розрахунки ми віддамо НСЗУ для того, щоб вони зробили аналіз. Якщо всі цифри зійдуться, все буде гаразд, то я думаю фінансування відновиться. На сьогоднішній день придбані ліки, лікарня працює в штатному режимі. У нас є електропостачання, кисень, медикаменти та розхідники. Хірурги оперують, терапевти лікують, в поліклінці приймають людей. Робота обласної лікарні не зупинилась, ми працюємо".

Про призупинення фінансування лікарень повідомили 13 травня на офіційному сайті Національної служби здоров'я. Причина — низький рівень витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта за програмою медичних гарантій.

До цього НСЗУ проаналізувала інформацію щодо внесених в електронну систему охорони здоров'я медичних записів, кількості наданих послуг та кількості пацієнтів, а також інформації зі звітів про доходи та витрати за 2024 рік. У деяких лікарень показник середніх витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта є низьким.

"Це свідчить про ризик порушення умов договору з НСЗУ та незабезпечення пацієнтів необхідним лікуванням за державні гроші. Відповідно до 206-ти медичних закладів надіслали листи з вимогою надати пояснення та підтверджуючі документи щодо виявлених обставин у термін до 27 березня 2025 року. На 13 травня 36 лікарень з переліку цього не зробили", – йдеться у повідомленні.

Суспільне звернулося за коментарем у департамент комунікацій Національної служби здоров'я. Голова НСЗУ Наталія Гусак повідомила, що 14 травня о 14:49 Кіровоградська обласна лікарня надала необхідні пояснення щодо закупівлі ліків та медичних виробів. Відповідно, 15 травня вона підписала документи про поновленя медзакладу фінансування.

"Кіровоградська лікарня у переліку 36 лікарень викликала найбільший резонанс, тому що в когорті обласних багатопрофільних медичних закладів має один з найнижчих показників закупівлі лікарських засобів. Ми не можемо її порівнювати з іншими лікарнями, адже тут лікують інсульт, роблять складні операції. Керівниця лікарні не може за все відповідати, але їй треба було не виправдовуватись, а надати пояснення та організувати роботу таким чином, щоб договір з НСЗУ виконувався належним чином".

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції