На території Світловодської громади Олександрійського району Кіровоградської області екоінспектори знайшли понад 400 знищених дерев 13 видів. Сума збитків перевищує півтора мільйона гривень.
Про це 9 травня написали на сайті Державної екологічної інспекції Придніпровського округу.
За даними екоінспекції, на знищені дерева натрапили 7 травня біля дороги між Світловодськом та селом Павлівка, перевіряючи інформацію, отриману телефоном.
"Провели обстеження місця незаконного знищення захисних лісових насаджень у смузі обабіч автодороги на проміжку від колишньої залізниці Заводу чистих металів до Світловодського міського звалища".
Результати обстеження свідчать про те, що дерева згорнули важкою технікою від узбіч дороги в глибину прилеглих насаджень. Нівечення дерев та переламування їх стовбурів трактують як "пошкодження дерев до ступеня припинення росту". Техніки та людей, на час обстеження біля дороги не було, йдеться у дописі.
"Усього провели заміри 416 стовбурів пошкоджених до ступеня припинення росту (знищених) дерев 13 видів — білої акації, гледичії, бузини, клена, береста, тополі, яблуні, груші, ясена, лоху, глоду, абрикоса та шовковиці. Розрахована сума шкоди, заподіяної внаслідок незаконного знищення 416 сиророслих дерев, становить мільйон 509 тисяч 798 гривень".
Речниця поліція Кіровоградщини Віталіна Бевзенко розповіла Суспільному, що за матеріалами екоінспекторів поліцейські відкрили кримінальне провадження за частиною першою статті 246 Кримінального кодексу України "Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу". Її санкція — 17-25,5 тисяч штрафу або до трьох років пробаційного наглядуПолягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначеному законом і встановленому вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства., або до трьох років обмеження воліПолягає у триманні засудженого у виправному центрі без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за ним нагляду з обов'язковим залученням до праці. , або позбавленням волі на той самий строк.
Прокурори Олександрійської окружної прокуратури інформацію за фактом порубки дерев внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 7 травня, сказала Суспільному речниця обласної прокуратури Олеся Панченко.
За інформацією, наданою Суспільному речницею філії "Центральний лісовий офіс" державного підприємства "Ліси України" Тетяною Будько, полезахисні лісосмуги не перебувають на їхньому балансі.
Голова Світловодської громади Андрій Маліцький в коментарі Суспільному сказав, що ознайомиться із ситуацією і відповість, яка реагуватиме громада на знищення дерев.