Перейти до основного змісту

"Шукали повсюди". На Кіровоградщині підтвердили звільнення з полону захисника Максима Карпова

На світлинах Максим Карпов. Facebook/Устинівська селищна рада

З російського полону 6 травня повернули військового Максима Карпова з Устинівської громади Кіровоградської області. Він у полоні був майже рік.

Про це Суспільному 9 травня розповіла племінниця військового Валентина Карпова.

За її словами, Максим Карпов народився 14 червня 2001 року. Після школи здобув фах тракториста. Потім пішов служити.

"Коли почалася повномасштабна війна, його призвали. Він служив у 56 бригаді в Донецькій області. Там потрапив у полон. Від 3 червня 2024 року він вважався зниклим безвісти. А 10 червня повідомили, що він у полоні. Ми всі його розшукували повсюди, дізнавалися номери, де нам можна з'ясувати щось про нього, де його можна знайти. Шукала його старша сестра і племінники — ми з братом. А потім нам сказали, що він у полоні".

Про те, що Максима звільнили, рідні дізналися 6 травня під час телефонного дзвінка з координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Потім зателефонував Максим.

"Він про нас розпитував, як ми жили, як ми дізналися про нього. Про себе не дуже розповідав. Говорить, що в нього все добре. Усе, як і раніше. Ми його дуже ждемо. Сьогодні знову з ним будемо говорити".

Зі слів Валентини, Максим буде місяць на реабілітації.

Максим Карпов — восьмий військовий з Кіровоградщини, про якого повідомили у громадах. Крім нього, 6 травня з російського полону звільнили Сергія Голуб’єва з Великосеверинівської громади, Андрія Юхна з села Червоновершка Компаніївської громади Кропивницького району, Сергія Татарчука з Первозванівської громади Кропивницького району, Олега Загнітка з села Таужне Заваллівської громади Голованівського району, Дениса Черемисова із села Миронівка Олександрійського району, Іллю Кожухівського та Дмитра Ніколенка з Благовіщенської громади Голованівського району та Олександрійської громади, відповідно.

У вівторок, 6 травня, в Україну повернулися 205 захисників: три українських офіцери та 202 солдати й сержанти.

Це пʼятий обмін у 2025 році та 64-й від початку повномасштабного вторгнення РФ. Загалом в межах перемовного процесу та обмінів з березня 2022 року Координаційним штабом визволено 4 757 українських громадян.

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції