Перейти до основного змісту

На Кіровоградщині бракує фахівців із супроводу ветеранів. Чим займаються і як можна ними стати

У Кіровоградській області бракує фахівців із супроводу ветеранів війни. Нині працюють 50 людей у 35 громадах. Є 92 такі посади в 43 громадах Кіровоградщини. Решта шість громад таких посад поки не ввели.

Про це час під час брифінгу 1 травня розповіла начальниця управління у справах ветеранів Кіровоградської обласної військової адміністрації Наталія Сівова.

За її словами, немає посад фахівців із супроводу ветеранів у Дмитрівській, Світловодській, Катеринівській, Вільшанській, Підвисоцькій, Великоандрусівській громадах.

Хто такі фахівці із супроводу ветеранів війни

Фахівець із супроводу ветеранів війни — це державний проєкт, який реалізують у громадах за підтримки Міністерства у справах ветеранів. Такі помічники консультують ветеранів з питань — як отримати статус і соціальні гарантії, пройти реабілітацію, здобути освіту, працевлаштуватися, започаткувати власну справу.

Окрім ветеранів і демобілізованих, вони також мають підтримувати рідних загиблих і померлих захисників та захисниць України, зниклих безвісти.

"Багато ветеранів, які повертаються, та й, власне, члени сімей не завжди орієнтуються у тих пільгах і гарантіях, які пропонує держава. Тому цей фахівець — це якраз інформаційний радник, який інформує про всі можливості, якими може скористатися ветеран", — розповіла Наталія Сівова.

Фахівець із супроводу ветеранів — це працівник комунального закладу й отримує зарплату з державного бюджету. За інформацією Наталії Сівової, це 20 тисяч гривень.

За нормами постанови Кабінету міністрів України один фахівець може супроводжувати 100 ветеранів війни. В області 1 січня 2025 року було 44 611 ветеранів та членів сімей загиблих і померлих захисників та захисниць.

"92 посади, які введені на сьогодні у комунальних закладах, а тим більше, 50 посад, які зайняті, не охоплюють всіх ветеранів війни відповідними послугами. На майже 45 тисяч ветеранів і членів їхніх сімей має бути майже 450 фахівців".

За словами Наталії Сівової, в області бракує фахівців з різних причин. В одних громадах немає охочих, в інших є, але вони не проходять відбір. До прикладу, не підходить освіта.

"Є варіанти, коли громада проводить роз'яснювальну роботу про те, що є така вакансія, проте кандидати не подають заяву. А в інших громадах, навпаки, на одну-дві посади може бути п'ять-сім кандидатів".

Як стати фахівцем із супроводу ветеранів

Фахівцем із супроводу ветеранів може стати громадянин або громадянка України з рівнем освіти не нижчий за бакалавра. Галузі знань:

  • "Освіта",
  • "Культура, мистецтво та гуманітарні науки",
  • "Соціальні науки, журналістика та інформація",
  • "Бізнес, адміністрування та право",
  • "Інформаційні технології",
  • "Інженерія, виробництво та будівництво",
  • "Охорона здоров’я та соціальне забезпечення",
  • "Транспорт та послуги"
  • "Безпека та оборона".

Щоб податися на цю посаду, потрібно:

  • подати в електронній формі заяву на участь у конкурсі через платформу Є-ветеран;
  • пройти співбесіду у комісії при районній військовій адміністрації (якщо людина має намір працевлаштуватися у громаді) або при управлінні у справах ветеранів (при намірі працювати в обласному комунальному закладі).

Якщо є конкурс з декількох кандидатів на одну посаду, то перемагає то той, хто набирає найбільшу кількість балів.

Щоб скористатися послугами фахівця з супроводу, ветерани війни чи члени родини мають прийти безпосередньо до нього або подати відповідну заяву через платформу е-Ветеран.

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції