У ботанічному саду Хмельницького національного університету розцвіли магнолії. Тут початок квітня — старт для появи цвіту на цих деревах. Першими розпустились білі бутони.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла керівниця саду, доцентка кафедри екології і біологічної освіти Людмила Казімірова.
"Дерево одне з перших завжди розквітає і тішить понад місяць своїми квітами. Ми не бачимо зараз ще повного квітування. Очікуємо, що інші рослини цього виду будуть також квітнути".
Зі слів Людмили Казімірової, магнолія Кобуса росте в ботанічному саду від початку його створення — 21 рік. Наразі тут нараховують 56 таксонів цих дерев.
"Магнолія — це не тільки високодекоративна рослина, що тішить своєю великою квіткою. Вона цінується в ботаніці взагалі як рід, оскільки він з’явився одним із перших на планеті серед квіткових рослин. Саме тоді, коли ще ходили динозаври й не було взагалі бджіл".
Керівниця ботанічного саду зазначила, в рослини міцна і велика квітка, діаметром до 20 сантиметрів.
"Магнолія має такі гарні товсті пелюстки, щоб запилювали саме великі жуки. Крім того, температура всередині бутону на 10°C вища, аніж в навколишньому середовищі. Це також адаптація до умов довкілля, яке вчені не можуть пояснити з наукового погляду".
Людмила Казімірова розповіла, на ранньоквітучих магноліях цвіт традиційно з’явився раніше за листя, це пристосування до запилення. Першими в ботанічному саду розквітли білі магнолії, на черзі — жовті, червоні та рожеві. Чим вище буде температура, тим скоріше розпустяться всі бутони.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.