Перейти до основного змісту

Романтичне шахрайство: сценарії знайомств, яких варто остерігатися жителям Хмельниччини

На Хмельниччині діють різноманітні шахрайські схеми, пов'язані зі знайомством в інтернеті. На "гачок" кохання найчастіше потрапляють жінки різного віку.

Про найпоширеніші шахрайські схеми, пов'язані зі знайомствами на сайтах, Суспільне Хмельницький розповіла начальниця сектору комунікації головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Інна Глега.

За її словами, наразі часто трапляються випадки, коли жінки стають жертвами знайомства з іноземцями в інтернеті. Ті спочатку входять в довіру жінці й коли відчувають, що їхня жертва потрапила на "гачок" починають втілювати свою шахрайську схему.

"Як приклад, просять вислати гроші на дорогу до неї, бо банківську картку заблокували й потрібно 2-3 дні, щоб розблокувати. А він, ніби-то вже купив квиток на літак, щоб зустрітися, тому просить позичити в неї кошти".

Найчастіше потерпілими в таких схемах стають жінки, бо вони більш емоційні й в них легше викликати співчуття. Втім, трапляються випадки коли жертвою стають і чоловіки.

"Чоловік тривалий час перераховував своїй коханій кошти, з якою лише листувався і не бачив її. Коли в нього були спроби поспілкуватися по відеозв’язку, то дівчина розповідала, що зламана техніка і вебкамера не працює, або вона на роботі й незручно говорити. І так тривалий час чоловік перераховував їй гроші то на лікування мами, то на оренду квартири. І через тривалий час такого спілкування з’ясувалося, що це була навіть не дівчина, а чоловік".

Раніше шахраї крали фото з чужих профілів, зараз це зробити набагато простіше – згенерувати фото за допомогою ШІ, каже Інна Глега.

Як не потрапити до любовної пастки та не стати жертвою шахрайського роману:

  1. Зібрати мінімальну інформацію про особу, з якою спілкуєтеся. Наприклад, фото профілю можна перевірити через гугл, який після пошуку викине одразу інформацію, де це фото вже було застосовано і під яким іменем.
  2. Перевірити ті дані, які людина надає про себе. Де працює, чи існує така компанія тощо.
  3. Як давно зареєстрований профіль, хто в друзях у цієї людини. Якщо у друзях, наприклад, одні жінки модельної зовнішності, то слід вже запідозрити щось не те.
  4. Якщо справа доходить до прохання переказати гроші, чи сплатити за подарунок, то можна також через інтернет перевірити інформацію про посилку, яку нібито вам відправили. Спитати про перевізника, яка поштова компанія.
  5. Поспілкуватися з людиною через відеозв’язок якийсь час. Але навіть це не означає, що наміри людини дійсно правдиві.
"Порядний чоловік, який хоче щось подарувати коханій, не буде просити її оплатити розмитнення, чи доставку подарунка. Тому якщо у спілкуванні з людиною, яку ви знаєте лише через листування, виникає питання перерахування грошей, то це майже 100% схема шахрайства. Людям звісно потрібно довіряти, але не в таких випадках".

Інтернет-знайомства, за словами Інни Глеги, кваліфікуються, як шахрайство ст. 190 ККУ. Окрема статистика стосовно схем, пов'язаних зі знайомства в інтернеті, не ведеться. Караються такі дії або штрафом, або позбавленням волі до 12 років з конфіскацією майна.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня
Вибір редакції