На черговій сесії Хмельницької міської ради прийняли бюджет територіальної громади на 2025 рік. Видаткова частина становить 3,7 мільярда гривень, що на 1 мільярд менше у порівнянні з 2024 роком.
Про це на брифінгу розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
За його словами, проєкт бюджету опрацьовували з розпорядниками коштів близько двох місяців.
"Якщо давати загальну характеристику бюджету, він гірший від минулого року, тому що у нас і надалі продовжують вилучати кошти платників податків у вигляді податку на доходи фізичних осіб — податки з заробітної плати військових, силовиків, рятувальників, усіх правоохоронних структур. Вони вилучалися у 2024 році 1 млрд 245 гривень і будуть вилучатися в наступному році близько 1 млрд 300 гривень".
Міський голова Хмельницького розповів, що на наступний рік буде вилучена частина коштів через механізм реверсної дотаціїСистема горизонтального вирівнювання бюджетів в Україні складається з двох основних елементів: реверсної дотації, яка передбачає перерахування коштів від фінансово спроможних громад до державного бюджету, та базової дотації, яка спрямовується менш забезпеченим громадам для підтримки їх фінансової стабільності. — понад 160 млн гривень.
"Доволі тривожною є освітня субвенція. Функцією держави залишається виплата заробітної плати освітянам. Цього року вона надійшла за мінусом 200 мільйонів гривень: минулого року вона складала 720 мільйонів гривень, цьогоріч — 520 мільйонів гривень. Розрахована освітня субвенція на 10 місяців, багато інших видатків бюджету 2025 року —на 10-11 місяців".
Зі слів Олександра Симчишина, дохідна частина соціальних програм 2025 року не зросте, тому що всі основні показники залишаються на рівні попереднього року.
"Мінімальна заробітна плата, посадовий оклад працівника першого розряду і прожитковий мінімум на одну працездатну особу — це ті показники, які завжди впливали на зростання нашої дохідної частини".
Мер Хмельницького зазначив, що основним пріоритетом бюджету на 2025 рік є підтримка сил оборони — майже 360 мільйонів гривень.
"Зокрема, 105 мільйонів гривень виділили на підтримку військових частин, 11 мільйонів гривень — заходи з тероборони, звільнення військових формувань від загальних платежів, 25 мільйонів гривень — на житло для військових. Виплати родинам загиблих та полонених, військовим на реабілітацію становлять 144 мільйонів гривень".
Олександр Симчишин розповів, на медицину виділять 35 мільйонів гривень.
"Зокрема, на медичне обладнання та ремонти в медичних закладах буде спрямовано 15 мільйонів гривень. На будівництво укриттів виділяємо 27 мільйонів гривень; на освіту та оновлення навчальної бази — 19 мільйонів гривень; на безплатне харчування учнів 1-4 класів — 130 мільйонів гривень; на забезпечення опалювального сезону — 52 мільйонів гривень".
За словами мера Хмельницького, усі галузі отримали фінансові ресурси, пріоритетними напрямками залишаються фронт та забезпечення життєдіяльності громади.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.
Читати ще
На Хмельниччині ліквідували всі МСЕКи