Перейти до основного змісту

"В нас немає тіла, тільки особисті речі": у Хмельницькому поховали прах та особисті речі вісьмох військових

Прах та символічні речі вісьмох захисників сьогодні поховали в Хмельницькому, в колумбарній стіні на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове. Це військовослужбовці полку "Азов", Державної прикордонної служби, 128 гірсько-штурмової бригади та Сил спеціальних операцій, тіла яких не змогли поховати.

Про це Суспільне Хмельницький розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин

За його словами, це місце створили на прохання родичів загиблих.

Портрети, урни з прахом і символічними речами вісьмох захисників поставили на панахиді в Свято-Георгіївському храмі. Семеро з них – Олександр Сербієнко, Олександр Дубовий, Альона Кушнір-Новіцька, Максим Капріца, Олексій Янін, Олексій Чернявський, Богдан Демчук – загинули у 2022 році на початку повномасштабного вторгнення. Сергій Зелінський – у 2023-му році, розповіли їх рідні. Тіл полеглих, кажуть, не було змоги забрати з поля бою.

Дружина Богдана Демчука Надія розповіла, що її чоловік служив в полку "Азов" з 2015 року, на початку повномасштабного вторгнення росіян залишився захищати Маріуполь. Загинув 22 квітня 2022 року.

"Так, в нас немає тіла, тільки особисті речі, але є хоч щось. Син дуже багато розповідає в школі, що в нього батько герой".
Колумбарна стіна, 9 грудня 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

За словами сестри "азовця" Олексія Чернявського Анастасії Місюри, її брат служив у полку з 2017 року. Загинув у Маріуполі, коли рятував пораненого побратима.

"Від авіабомби загинули. Тіла, на жаль, немає досі. Особистих речей його немає тут, те, що не згоріло – знаходиться в окупації, тому що ми не місцеві. Ми вирішили в урну вкласти особисті речі, але оскільки в нас їх не було, поклали туди його прапор".

Після відспівування загиблих захисників у храмі, урни поховали в колумбарній стіні на Алеї Слави, що на кладовищі в мікрорайоні Ракове. Дружина азовця Олексія Яніна, Тамара розповіла, що ховає воду з Азовського моря.

"Мій чоловік загинув в човні, на воді й тому саме вода з Азовського моря. Тіла досі немає, або є, але немає співпадіння ДНК, я цього вже знати не буду. І мені легше думати, що в цій воді є частина мого чоловіка. Це формальний момент, але такий собі матеріальний якір, який також все одно потрібен. Коли ти прийдеш, поставиш лампадку – і тобі вже легше. Тобі здається, що душа чоловіка це буде бачити й ти помолишся тут".

Окрім "азовців", в колумбарній стіні поховали урни військових Державної прикордонної служби, 128 окремої гірсько-штурмової бригади та Сил спеціальних операцій, розповів хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

"Коли ми з вами зустрічалися, ви мені завжди говорили про одне: "Дайте нам можливість прийти до рідних, помолитися, поставити свічку". Сьогодні ми таке місце маємо".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції